Pokaż wyniki 1 do 25 z 86

Temat: Kasa fiskalna - obowiązek?

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Kasa fiskalna - obowiązek?

    oto dzisiejszy news z rmffm:

    Paragon fiskalny dostaniemy nawet w gabinecie lekarskim

    Zapadł wyrok w sprawie kas fiskalnych. Trybunał Konstytucyjny za niezgodne z prawem uznał przepisy, na mocy których minister finansów uznaniowo określa, kto musi, a kto nie używać kas fiskalnych. To oznacza, że paragon fiskalny otrzymamy teraz wszędzie, nawet w gabinecie lekarskim, a nasza relacja z medykiem będzie traktowana jako czysto handlowa.

    < fot. Archiwum RMF FM
    Kasa fiskalna służy bowiem do rejestracji obrotu i podatku od sprzedaży detalicznej. Doktorzy czy adwokaci będą więc po prostu sprzedawać swoje usługi. Dla klientów zmieni się niewiele, ale przykładowy lekarz czy prawnik będzie teraz musiał codziennie po zakończeniu pracy wykonać na swojej kasie tzw. raport dobowy fiskalny, który na trwałe zapisze w pamięci kasy kwotę całodniowego utargu.

    Ile taka przyjemność będzie kosztować? Zakup kasy fiskalnej to wydatek rzędu od półtora do dwóch tysięcy złotych.



    Paragon fiskalny dostaniemy nawet w gabinecie lekarskim :: Fakty :: RMF FM

    Przykładem tu jest lekarz - osoba wykonująca wolny zawód i rozliczająca się z ryczałtu lub karty (z karty, czyli nie trzeba zbierać paragonów itp)

    czy wobec tego my też będziemy wkrótce musiały obowiązkowo mieć kasy fiskalne?

  2. #2
    No to..wpadłam Avatar annie82
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    świdnica
    Postów
    104

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    Ja jestem za. Wszyscy praktycznie muszą mieć kasy fiskalne. a ci co najwięcej zarabiają i kłapią dziobami to nigdy sie nie rozliczali ze swoich dochodów oficjalnie zwłaszcza lekarze,adwokaci,prawnicy itp. W końcu ktoś im sie do dupy dobrał.
    TIPSY ŚWIDNICA

  3. #3

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    Z jednej strony może i dobrze ale ci co chcą kombinować i tak będą a to jest kolejna przeszkoda dla tych którzy chcą założyć swój mały biznes.

  4. #4
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    22

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    trzeba przewyższyc pewien obrót roczny o ile dobrze pamietam to z 2 lata temu było to około 40tys. euro w skali roku i wtedy kasa jest obowiązkowa także nie ma co sie martwic

  5. #5
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    Fusil chodzi o to że teraz ma być zawsze obowiązkowa. Może to i dobrze, ale:

    1) więcej biurokracji
    2) nie rozumiem jaki będzie sposób podatkowy biorąc pod uwagę że rozliczamy się z karty, po prostu tak czy inaczej będzie trzeba przedstawiać wyciągi? i nie ważne jakie one będą i tak będzie stały podatek z karty? pytam, bo nie rozliczałam się nigdy z takiej kasy i nie wiem nic na ten temat.

    ponadto, uważam że dla tych najmniejszych firm to tylko przeszkoda.

    a jak wy myślicie?

  6. #6
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    22

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    proponuje się przejść do urzędu skarbowego i się spytać , nie siedzę w tym na tyle więc nie chce nikogo wprowadzić w błąd ale watpliwe jest to , ze nagle każdy ma mieć kase ,bo wtedy bezsensu by była karta, ryczałt no ale jak to bywa w naszym kraju to różnie się może zdarzyć

  7. #7
    Molestantka klawiatury Avatar dzoana
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 554

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    zadam pytanie Kamili, bo tak mi wpadlas w oko
    czyli jak zapisujesz sobie gdzieś tam swoje zarobki, to tak wlasciwie mogłabyś połowy nie zapisac i rozliczyć się tylko z połowy żeby więcej na tym zarobić, dobrze rozumiem tą politykę? nie mówie,ze tak robisz,ale taka możliwość jest no nie?

  8. #8
    Szkoleniowiec Avatar paznokietek1000
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Bogdaniec
    Postów
    2 529

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    pewnie, że jest ale tu można się pogubić, i zależy wszystko od sumienia, dodatkowo, nie wiesz kogo przyjmujesz, i weźmy np. przyjdzie klientka wykonasz jej jakąś usługę, ona sobie zanotuje kiedy i co miała robione i potem wraca na kontrol, sprawdza jej usługi i zapłaty nie ma zaksięgowanej, i co wtedy..., aż boję się myśleć





  9. #9
    Szkoleniowiec Avatar KaMiLaC.
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Pajęczno/Częstochowa
    Postów
    1 576

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    Dżoana przychód nie udokumentowany paragonem faktura czy innym dowodem fiskalnym wpisuje w ewidencje sprzedazy jest to tzw przychod nieudokumentowany
    co do ukrywania zarobkow to tak jest jak mowi Paznokietek strach na maxa!
    szkoda nerwow i psucia sobie opinii a tym bardziej od razu podpadać US
    ja wpisuje wsio i chyba mi za malą ksiazke dali bo nawet jak kupie papier toaletowy za 5 zl to wpisuje i jak sprzedam ozdobe za 3 to tysz
    dokumenty do US przechowuje w salonie wiec jak wpadna na kontrol to od razu maja je do wgladu wraz z udokumentowaniem co i kiedy i jak


  10. #10
    Nałogowiec Avatar paznokietki000
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Łódź
    Postów
    498

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    No właśnie miałam taki sam dylemat jak dzoana Ale szkoda nerwów ...

  11. #11
    Molestantka klawiatury Avatar dzoana
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 554

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    PYTANIE NA GORĄCO:

    dziś bylam w UP i zwolniło się miejsce na tygodniowy kurs (czy cos takiego) z założenia własnej działalności gospodarczej, po którym mam zagwarantowane dofinansowanie...
    No i moje pytanie brzmi: czy zdąże wyrobić się ze wszystkim do około połowy grudnia? Bo jakoś wtedy przyznali by mi pieniążki... i sama nie wiem czy jest aż tak dużo załatwiania.. jeszcze nie mam lokalu ani nic... nawet nie wiem za co się wziąć co jest porzebne...
    No i żeli, akryli itp nie mogę kupić za te pieniądze nie? tylko wyposażenie, typu meble, a np. fotel kosmetyczny i frezarkę moge? bo już sama nie wiem...
    po prostu chcę żebyście mi powiedziały czy będe w stanie ze wszystkim się wyrobić w takim czasie...
    Bo wiadomo- lokal, odmalować, wyporządzić za własna kasę.. heh.. co myślicie?


    (ups.. miało być w temacie "jak szukac pracy jako stylistka paznokci?"... plasiam...)

  12. #12
    Nałogowiec Avatar paznokietki000
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Łódź
    Postów
    498

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    Wiem że u mnie w mieście (tzn:Łódź) najpierw trzeba wynająć lokal , żeby złożyć wniosek , bardzo mile widziany jest również biznesplan, który pozytywnie wpływa na rozpatrzenie wniosku.
    Wiesz , z tego co wiem to w grudniu w urzędach pieniążków już prawie nie ma i jest dużo niższe prawdopodobieństwo że dostaniesz dotację. Warto poczekać do stycznia , wtedy możesz na samym początku zapisać się na kolejny kurs, z racji tego że bezrobotnemu raz na rok przysługuje taki i zrobić wszystko pomalutku, wszystkiego dokładnie się dowiedzieć , zapiąć wszystko "na ostatni guzik" Kiedy w urzędach na początku roku rzucają kasę , to nie ma takiej siły żebyś nie dostała.
    Na aktywa obrotowe , można przeznaczyć 40% pieniążków czyli ( żele , akryle itp) , 60% przeznaczamy na wyposażenie ( fotele, krzesła , biurko , lampka, wieszak , szafka , frezarka , lampa UV, pędzle)-wszystko to co jest trwałe i czego "nie ubędzie" , odświeżenie lokalu , reklamę itp Musisz dokładnie dowiedzieć się jak jest u Ciebie w mieście ,bo wiem że w każdym są inne wymagania.
    Do wniosku bardzo mile widziane są certyfikaty które otrzymałaś z własnych funduszy jak i te które zdobyłaś przez dofinansowanie z urzędu , wszelkiego rodzaju dyplomy z konkursów ( tych na forum np.) , oraz dyplomy. Jeśli posiadzasz stronę internetową , to można zamieścić jej adres , po czym w biznesplanie napisać że jest Ci potrzebny laptop oraz aparat , do tworzenia strony , oraz albumu ze zdjęciami

    Ja osobiście składam wniosek na początku roku
    Trzymam kciuki za Ciebie

  13. #13
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Postów
    1

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    Sam zakup kasy fiskalnej to nie jest jakiś mega problem. Dla jednoosobowej firmy można kupić kasę za 1000 zł przy czym jest bardzo duża ulga na zakup pierwszej kasy chyba nawet 90%. Gorzej z tymi wszystkimi przepisami, przeglądami, papierami. Dziewczyny a o tym wiecie?

    Kasa fiskalna dla kosmetyczki - w 2015 obowiązkowo? | Kasy Fiskalne 2013
    Kosmetyczki niezależnie od tego czy przekroczą 20,000zł w roku czy nie będą musiały mieć kasę. WSZYSTKIE!
    Dla mnie to porażka. Niedługo nawet sprzątaczka będzie drukować paragon. Zawsze muszą uderzyć w tych najbiedniejszych.

    ---------- Dodano o godzinie 12:19 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 12:16 ----------

    Od stycznia 2015 dla wszystkich kosmetyczek i fryzjerek bez względu czy osiagają limit 20,000 czy nie. Tu jest o nowym rozporządzeniu - Kasa fiskalna dla kosmetyczki - w 2015 obowiązkowo? | Kasy Fiskalne 2013

  14. #14
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Postów
    5

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    No to fantastycznie...nie dosc ze czeka mnie kasa to jeszcze konczy mi sie ulgowy zus. Mozecie mi powiedziec gdzie tu sens gdzie logika? Jak ja mam na to wszystko zarobic zeby jeszcze cos zostalo? w tym kraju nie da sie zyc! a Wy dziewczyny jestescie na vaci, ryczalcie na karcie? Jak Wam sie najbardziej oplaca?

  15. #15
    Szkoleniowiec Avatar Izi
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    mazowieckie
    Postów
    594

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    Wszyscy mają kasę... maaaam iiii ja

    Patinka jeśli to Twoja pierwsza kasa to należy Ci się "refundacja". Tzn. jeśli jesteś Vatowcem to masz prawo do ulgi podatkowej a jeśli nie rozliczasz podatku Vat to US może zwrócić Ci na konto refundowaną kwotę. W tej chwili jest to chyba 90% kwoty wydanej na zakup urządzenia do fiskalizacji ale nie więcej niż 700zł (ale to musiałabyś się dokładnie dowiedzieć). Fajną kasę można kupić za ok. 1000zł więc po uldze nie będzie to wcale taki wielki wydatek.

    Wszystko wskazuje na to że jednak od stycznia wejdzie ustawa. Ja radzę zaopatrzyć się w urządzenie wcześniej bo może później być problem z jego nabycie, a i ceny na bank skoczą w górę. Tak było ostatnio gdy zmniejszono próg z 40tyś dochodu na 20. Urządzeń w sklepach brakowało a ceny producent podniósł o ok. 300zł na każdej sztuce. (mówię o konkretnym punkcie w Warszawie, nie wiem jak radziły sobie inne sklepy).

    A! warto pamiętać że jeśli skorzysta się z refundacji należy prowadzić działalność i używać urządzenia przez co najmniej 3 lata.


    Ja osobiście nie jestem Vatowcem i rozliczam się na zasadach ogólnych PKPiR.

  16. #16
    No to..wpadłam Avatar sora-imagica
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Postów
    112

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    Przeczytałam Wasze ostatnie posty i wystraszyłam się :/ Ale moja księgowa wykonała kilka telefonów i powiedziała, że jest to jedynie PROJEKT i ma minimalne szanse wprowadzenia w życie. A że mam kumatą księgową to jej wierzę i ufam.

  17. #17
    Szkoleniowiec Avatar Izi
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    mazowieckie
    Postów
    594

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    Sora projekt rozporządzenia został przygotowany w lipcu a ma zostać podpisany w listopadzie (czyli niebawem). Na obecną chwilę nie wprowadzono większych zmian więc myślę że wprowadzenie tego rozporządzenia w takiej formie w jakiej podano go w lipcu jest więcej niż pewne.
    Ale masz rację do póki nikt nie klepnie oficjalnie to nie ma co gdybać.

    Przed kasą i tak prędzej czy później nikt nie ucieknie to tylko kwestia czasu. Nawet dla zwolnionych z obowiązku te 20tyś to wcale nie jest dużo. Dzieląc to na poszczególne miesiące wychodzi nie wiele ponad 1600zł.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •