Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 26 do 50 z 86

Temat: Kasa fiskalna - obowiązek?

  1. #26
    Molestantka klawiatury Avatar dzoana
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 554

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    tak tez zrobiłam, jeszcez się wstrzymałam ale dzięki kochana

  2. #27
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    1

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    Hej, mam gorącą prośbę. Pracuję w sekretariacie kliniki i może któraś z Was kupowała do swojego gabinetu, salonu kasę fiskalną.. Czy Może mogłybyście mi mi coś doradzić? Polecacie jakieś modele? Eh żeby jeszcze były łatwe w obsłudze!

  3. #28
    Nałogowiec Avatar KarolciaK
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Łódź
    Postów
    391

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    no i własnie mam pytanie, czy podnajmujac stanowisko tez trzeba miec wlasna kase fiskalna, czy mozna sie rozliczac w inny sposob?

    ---------- Dodano o godzinie 15:40 ---------- Poprzedni post był napisany Wczoraj o godzinie 16:14 ----------

    odpowie ktoś

  4. #29

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    Tak, powinnaś mieć osobną kasę fiskalną.
    Każda kasa jest przypisana do jednej firmy, do jednego NIP-u. Jeśli więc masz swoją działalność i świadczysz swoje usługi w lokalu innej firmy, to powinnaś mieć osobną kasę.

    Powinnaś, ale nie musisz.

    To zależy, jakie masz obroty. Jeżeli w roku, w którym założyłaś działalność sprzedaż nie przekroczyła 20 tys. zł, to nie musisz. A w kolejnym roku - jeśli nie przekroczyła 40 tys. zł - też nie musisz.

    Trzeba tylko ewidencjonować (zapisywać) sprzedaż (to nie dotyczy karty podatkowej).
    No i jeśli klientka będzie chciała potwierdzenia, że skorzystała z Twoich usług, musisz jej takie dać. Najlepiej rachunek uproszczony.

    Ale kasa tak naprawdę dużo nie kosztuje.
    Do gabinetu kosmetycznego wystarczy taka prosta, do 1 tys. zł (nie wystawiasz bowiem dziesiątek, czy setek paragonów dziennie).
    A zważywszy na to, że można odzyskać zwrot wydatku na zakup kasy fiskalnej, to de facto taka kasa będzie kosztować ok. 200 zł. Maksymalny zwrot wynosi 700 zł, do 90% ceny netto.

  5. #30
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar Evelyn.
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nowa Sól/ Lubuskie
    Postów
    3 018

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    przepisy zmieniają się od stycznia, już nawet w kolejnym roku dochód nie może przekroczyć 20 tyś. zł... także ja muszę mieć kasę od stycznia
    koszt 1400 zł, z tego 700 zwraca urząd skarbowy... ale 700 zł ciężko zarobionych niestety do tyłu
    proszę mi mówić Evelyn... lub Ewelina jak komu wygodnie
    kiedyś królowa... ale postanowiłam abdykować
    http://www.youtube.com/watch?v=wPzsN0NQSAw
    kocham tą babkę
    http://stylowe-pazurki.blogspot.com/

  6. #31
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    evelyn dopytaj bo przepisu zmieniaja sie 1 stycznia, wiec wejdziesz w kase jak przekroczysz 20 tysiecy w 2013r.
    w tej chwili jestesmy na 40 tysiacach, jesli do 1 stycznia nie przekroczysz tej kwoty to :licznik: sie zeruje i odlicza do 20 tysiecy w nowym roku.
    tak zrozumialam artykul odnosnie zmian przepisow
    jutro zadzwonie do ksiegowego i dopytam na 100%

    ---------- Dodano o godzinie 09:02 ---------- Poprzedni post był napisany Wczoraj o godzinie 21:18 ----------

    dzwonilam, do ksiegowego i juz wszystko wiem
    jesli zakladalas dzialalnosc w 2012 r i przekroczylas 20tysiecy to od stycznia wchodzisz w kase natomiast jesli jestes na progu 40tysiecy w obecnej chwili i nie przekroczysz tej kwoty do konca roku to nie wchodzisz w kase
    to rozporzadzenie jeszcze nie weszlo i nie wiadomo czy wejdzie, narazie chca je wprowadzic
    jesli wejdzie od 1 stycznia to uchwala nie dziala wstecz, tylko od stycznia bedzie ci sie odliczalo do tych magicznych 20tysiecy jak pisalam wyzej

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  7. #32
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar Evelyn.
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nowa Sól/ Lubuskie
    Postów
    3 018

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    agulusia a właśnie moja księgowa mi to powiedziała. Jeżeli w kolejnym roku działalności( a mój mąż otworzył na siebie w 2010, wcześniej od 2004 miałam na mnie) przekroczy się 20 tyś. rocznego przychodu to wchodzi się na kasę fiskalną. Mogłabyś podać link do artykułu Wysłałabym księgowej mojej(ps. to księgowa z długoletnim stażem i renomowana...)
    proszę mi mówić Evelyn... lub Ewelina jak komu wygodnie
    kiedyś królowa... ale postanowiłam abdykować
    http://www.youtube.com/watch?v=wPzsN0NQSAw
    kocham tą babkę
    http://stylowe-pazurki.blogspot.com/

  8. #33
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    Jeżeli w kolejnym roku działalności( a mój mąż otworzył na siebie w 2010, wcześniej od 2004 miałam na mnie) przekroczy się 20 tyś. rocznego przychodu to wchodzi się na kasę fiskalną.
    w tej chwili ten prog obejmuje tylko mlode firmy dzialajace do roku
    przepisy nie dzialaja wstecz
    jestem w tej samej sytuacji co ty w tej chwili(tez dzialalalnosc zalowylam w 2010)
    jesli ksiegowa mowi ze wchodzisz w kase od stycznia mozliwe ze przekroczysz 40tysiecy do konca roku, moj ksiegowy bardzo pilnuje takich spraw bo to jedno z najwiekszych i najbardziej renomowanych biur w moim miescie, przygotowuja przetargi i naprawde pilnuja spraw klienta
    prosze artykul Podatki 2013: Kasy fiskalne – zmiany limitów zwolnień
    jesli wchodzi od nowego roku to dopiero od wtedy obowiazuje
    najwazniejsza czesc artykulu
    Dodatkowo podatnicy, którzy korzystali ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania do dnia wejścia w życie projektowanego rozporządzenia (tj. do dnia 1 stycznia 2013 r.)
    narazie to tylko projekt ktorego jeszcze nikt nie klepnal zeby wszedl w zycie w polowie grudnia dopiero bedzie wiadomo czy wejdzie
    Ostatnio edytowane przez Agnieszka Praska ; 27-11-2012 o 12:32

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  9. #34
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Postów
    2

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    Witam dziewczyny mam taki sam problem z kasą z tym, że w moim US pan mnie poinformował o tym, że jak przekroczyłam w zeszłym roku (2012) dochód 20 tys zł to juz od 1 marca mam mieć u siebie kasę. Wiec jak to tak naprwdę jest czy kazdy urząd ma inną interpretację przepisów

  10. #35
    Totalna maniaczka Avatar Zen.
    Zarejestrowany
    May 2011
    Postów
    756

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    Jesli przekroczyłaś to od jutra kasa fiskalna.

  11. #36
    Kosmetolog Avatar wisienkakwspz
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Małopolska ;)
    Postów
    842

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    Dziewczynki i mnie dopadł obowiązek wprowadzenia kasy i stąd moje pytanie - jak rozwiązałyście sprawę z kodami? Czy wystarczy np. "przedłużanie paznokci" czy "przedłużanie rzęs", a co jak robię uzupełnienia? I co z zabiegami na twarz - na każdy macie inny kod? Pomóżcie, bo w następnym tygodniu idę kupić kasę i sprzedawca kazał mi te kody wymyślić... Masakra

  12. #37
    Totalna maniaczka Avatar sztynka
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    1 319

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    Wisienka, a nie możesz mieć jednego kodu? Ja mam full usług w gabinecie. I pazurki i zabiegi na ciało, twarz i mam ustawione kod PLU 1 to sprzedaż kosmetyków, a kod PLU 2 to zabiegi kosmetyczne. Z tego co wiem wszystkie zabiegi mają tę samą stawkę opodatkowania, więc jaki sens jest bawić się w kodowanie poszczególnych usług? Jeśli już musisz, ale nie wiem czemu, to ja bym dała kod 1 na zabiegi na ciało 2 zabiegi na twarz (jeśli wykonujesz) 3 stylizacja paznokci 4 stylizacja rzęs 5 wizaż
    Jestem SZTYNKA (zdrobnienie od imienia Justynka)
    nie SZATYNKA bo ja jestem blondynka
    Moje hobby i pasja http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/

  13. #38
    Kosmetolog Avatar wisienkakwspz
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Małopolska ;)
    Postów
    842

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    Widzisz a u Nas US się czepia jak masz za mało kodów, bo twierdzą, że po takich ogólnych nie można stwierdzić dokładnie jaka to usługa była i z tego co mi koleś w sklepie mówił to jak mam zabiegi na twarz to właśnie mam sobie wymyślić jak to rozbić, bo taka nazwa ogólna nie przejdzie... i właśnie dlatego zastanawiam się jak to zrobić bo będę mieć chyba z 30 kodów I do tego jeszcze sprzedaż kosmetyków detalicznych

  14. #39
    Wizażystka Avatar Ladyss
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    1 022

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    sztynka radzę Ci czym prędzej sprecyzować swoje nazwy na kasie fiskalnej Wszedł obowiązek precyzowania swoich usług i sprzedawanych produktów. Na paragonie ma być dokładnie widać za co zapłacił klient.
    Ja mam paznokcie żel, hybryda, zdjęcie żel, zdjęcie hybryda, pedicure, henna, regulacja, rzęsy 1:1, zdjęcie rzęs, manicure japoński, manicure, malowanie i tak dalej. Jak robię przykładowo manicure z malowaniem to wstukuje kod manicure i drugi kod do malowania. A jak sprzedajesz kosmetyki to musisz podać ich nazwę. To tylko groźnie brzmi, naprawdę taka ilość kodów nie sprawia mi żadnych problemów a kasę mam dopiero od tego miesiąca.

  15. #40
    Nałogowiec Avatar śmieszna
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    mazowsze
    Postów
    347

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    zgadza się. należy nazwać produkty/usługi, które sprzedajemy. Jest nowe rozporządzenie i ono narzuca nazywanie produktów. Pan montujący nam ostatnio kase powiedział tak: nie może być np. warzywo tylko ogórek. My mamy 27 kodów i nie jest strasznie.

  16. #41
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    no wlasnie od 1.10 jestem szczesliwą posiadaczka malego urzadzenia kasowego i mi tez w serwisie panowie mowili ze mam porozbijac a ksiegowa mowi ze nie trzeba... masakra chyba dla swietego spokoju porozbijam

  17. #42
    Wizażystka Avatar Ladyss
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    1 022

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    zyza księgowa wprowadza Cię w błąd kurcze takie pieniążki się im płaci, one powinny być z tym wszystkim na bieżąco. A jak dostaniesz mandat to ona tego za Ciebie nie zapłaci, a powinna w takiej sytuacji. Ja się spotkałam z księgową która mi wmawiała że duży zus to 600 zł a nie tysiąc, sprawy nie skomentuje po prostu.

  18. #43
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    O takie rzecZy nalezy dzwonic do skarbowki mnie w skarbowce powiedziano ze az na takie drobne rozbijac nie trzeba wystarczy cennik i jesli na kasie mamy manicure a robimy komus np mani z malowaniem to wbijamy mani i odpowiednia cene dla mani z malowaniem , tak samo z hybryda wkoncu nazywa sie to manicure a na poszczegolne elementy to w spozywce i warzywniakach ale my ogorkami nie handlujemy kwiaciarnie tak samo dzialaja ja my nie maja na kasach kazdej odmiany wbittej tylko np kwiaty ciete, bukiet, przybranie

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  19. #44
    Totalna maniaczka Avatar sztynka
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    1 319

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    Mi to w sumie wisi, bo to nie moja działalność, ale miałyśmy teraz kontrolę ze skarbówki przedwczoraj i Panie mówiły, że jest ok. Ważne by ten paragon był i tyle.
    Jestem SZTYNKA (zdrobnienie od imienia Justynka)
    nie SZATYNKA bo ja jestem blondynka
    Moje hobby i pasja http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/

  20. #45
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    Agulusia ale nam kazali na poczatku dwa kody nie wiecej czyli zabiegi na twarz i paznokcie np... dlatego chyba wlasnie musze uszczegolowic mani a pedi a hybryda a zel
    ps. czy ja moge sama wykasowac sobie pozycje i od nowa wprowadzic? czytam w intrukcji ze moge wykasowac ale musze wydrukowac potwierdzenie zmiany a na puste pola smialo moge kody wprowadzac.

  21. #46
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    U mnie na kasie jest tak
    Manicure,pedicure,styliz pazn,styliz rzes, zabiegi cialo, zabiegi twarz, depilacja,makijaze,henna,regilacja,szkolenia i jeszcze cos o czym na bank zapomnialam
    Nie wiem jaka masz kase ale na elzab mini podobno sie da

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  22. #47
    Wizażystka Avatar Ladyss
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    1 022

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    Aga ale ja nie mam aż takich szczególików, chciałam tylko podać przykład jak można łączyć kody żeby nie robić np Manicure french, manicure kolor, manicure odżywka a że mnie babka ze skarbówki nastraszyła to wbijam mani + malowanie. Ale to już nie od dziś wiadomo że urzędnicy to mistrzowie trollingu więc będzie 100 wersji tego jak to powinno wyglądać

  23. #48
    Rozkręcanko Avatar Vika
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Postów
    44

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    Powiedzcie mi jak założę firmę w przyszłym miesiącu to ile czasu mogę funkcjonować na zasadach ogólnych z księgą przychodów i rozchodów bez kasy fiskalnej ? Czy to jest tak, że rok i po roku musowo czy dopiero jak przekroczę 20tys?
    Gubię się już w tym, każdy mówi co innego.

  24. #49
    Wizażystka Avatar Ladyss
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    1 022

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    Ogólnie wchodzisz na kasę po przekroczeniu 20 tys przychodu. Ale podobno jest tak, że osoby zakładające działalność już pod koniec roku mają ten próg zmniejszony o stosunek odpowiadającym liczbie miesięcy. Tak przynajmniej mi powiedziała księgowa jako ciekawostkę, w szczegóły jaka to by była kwota nie wchodziłam bo mnie to nie obowiązuje

  25. #50
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Kasa fiskalna - obowiązek?

    W zaszlym roku jak obnizali progi bylo mowione ze od 2014r wszyscy wchodza w kasy i progi zostana zniesione od stycznia, jak jest nie wiem mam kase i przestalam to sledzic najlepiej uderzyc do zorientowanego ksiegowego

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •