Strona 1 z 6 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 150

Temat: Jak założyć blog czyli zakladanie i prowadzenie bloga

  1. #1
    Instruktor Mistero Milano Avatar Anna Kosińska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cuijk Holandia
    Postów
    1 729

    Domyślnie Jak założyć blog czyli zakladanie i prowadzenie bloga

    Mam problem,wszystkie fotki ktore wrzucam sa tylko umieszczone w jednym miesiacu i niepokolei jak mam to ogarnac bo na prawde szlak Mnie trafi jeszcze chwila.....help....!
    Ostatnio edytowane przez Kamis ; 21-02-2013 o 06:52

  2. #2
    Weteran Avatar madzialena
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Postów
    1 220

    Domyślnie Odp: zakladanie bloga...help

    Aniu napisz na jakiej stronie zakładasz bloga
    I forum
    miłośniczka akrylu

  3. #3
    Instruktor Mistero Milano Avatar Anna Kosińska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cuijk Holandia
    Postów
    1 729

    Domyślnie Odp: zakladanie bloga...help

    na onecie Kochana...on juz jest aktywny zalozylam go ale te zdjecia co wgralam sa wszystkie w jednym miesiacu i na razie zrezygnowalam z reszty wgrywania jak w koncu bede wiedziala o co biega...

    ---------- Dodano o godzinie 09:34 ---------- Poprzedni post był napisany Wczoraj o godzinie 21:58 ----------

    czy na prawde jest ktos w stanie Mi pomoc z tym blogiem...

  4. #4
    Gość
    niezalogowany

    Domyślnie Odp: zakladanie bloga...help

    Cytat Napisał annamon79 Zobacz post
    na onecie Kochana...on juz jest aktywny zalozylam go ale te zdjecia co wgralam sa wszystkie w jednym miesiacu i na razie zrezygnowalam z reszty wgrywania jak w koncu bede wiedziala o co biega...
    (...)
    JA SIE WŁAŚNIE WCZORAJ POZWOLIŁAM PRZEWIEŚC NA NIEGO BARDZO MI SIE PODOBA... A JAKIE TWOJE ZDJĘCIE PIĘKNE

  5. #5
    Instruktor Mistero Milano Avatar Anna Kosińska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cuijk Holandia
    Postów
    1 729

    Domyślnie Odp: zakladanie bloga...help

    MNIE rowniez sie podoba Izunia,tam i tak wiele zmian nastapi chociazby zwiazane z przeprowadzanymi kursami i warsztatami ale problem w tym ze nie moge dojsc do ladu ze zdjeciami i wyprowadza mnie to z rownowagi,...jak mam ustawic od najstarszych do najnowszych aby nie bylo balaganu...

    ---------- Dodano o godzinie 19:18 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 09:46 ----------

    widze ze nie za wiele osob moze Mi pomoc choc wiele z Was posiada blog...Kamis moze Ty jetes w stanie mi pomoc...jestem sama gdybym byla w pracy odrazu bym to ogarnela ale niestety jetem sama w domu i prosze o pomoc Was...kto kolwiek

  6. #6
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar szpila59
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Bolesławiec
    Postów
    3 140

    Domyślnie Odp: zakladanie bloga...help

    Śliczny blog i jakie piękne pazurki na nim Ja mam blog lecz nie na Onecie ale na bloog.pl, więc nie wiem za bardzo jak Ci pomóc Tam jest zupełnie inaczej i bym się w tym nie połapała też


  7. #7
    Instruktor Mistero Milano Avatar Anna Kosińska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cuijk Holandia
    Postów
    1 729

    Domyślnie Odp: zakladanie bloga...help

    wlasnie to wiem ze jest inaczej i dlatego Mnie to drazni...ale powiedziano Mi ze na onecie bedzie najlepiej i najlatwiej...ale niestety...

  8. #8
    Nałogowiec Avatar Czarnulka1523
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Tczew/Gdańsk
    Postów
    300

    Domyślnie Odp: zakladanie bloga...help

    ja mam blog na onecie... i tak jak wklejam zdjecia na "glowny profil" to sie pokolei wklejaja a jak chce w ramki wklepic to musze ustawic kolejnosc w jakiej maja sie pokazywac... tez troszkie nad tym siedzialam ale wkoncu mi sie udalo dojsc jak to sie robi... a i jak miesiac sie skonczy to sie automatycznie tworzy nowy i z boku w zakladce sie pokazuje...

    ---------- Dodano o godzinie 11:09 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 11:08 ----------

    nie wiem czy zrozumiesz co napisalam bo troszkie zamotalam

  9. #9

    Domyślnie Odp: zakladanie bloga...help

    Ja "trochę" czasu spędziłam na onetowych blogach, zrobiłam conajmniej kilka - dla siebie i znajomych. Swego czasu dużo bawiłam się w uatrakcyjnianie wyglądu blogów, bo przeważnie jakoś podstawowe szablony nie spełniały moich oczekiwań, a jako że w onetblogach nie ma html'a, a sam panel administracyjny nie jest zbyt rozbudowany, to fajne efekty można uzyskać głównie posługując się kreatywnością

    Już od pewnego czasu nie prowadzę bloga, więc jeśli weszły w ostatnich miesiącach jakieś specjalne funkcje to nie jestem na bieżąco, ale jeśli macie jakieś pytania odnośnie działania onetowych blogów i tego, jak uzyskać konkretny efekt to piszcie do mnie na PW, albo tutaj, postaram się pomóc, doradzić jakie opcje warto dodać, aby blog był funkcjonalny, by ładnie wyglądał i w ogóle
    www.mojsalon.pl - blog o biznesie kosmetycznym
    www.eversun.com.pl - nasza strona firmowa

  10. #10
    Gość
    niezalogowany

    Domyślnie Odp: zakladanie bloga...help

    ludziska nie uwierzycie załozyłam bloga... narazie jeszcze jest w rozsypce bo nie czaje paru rzeczy ale może jak sie zagarne to dam rade... na razie tyle

    nails-by-woszczur

  11. #11
    No to..wpadłam Avatar Anna Otkińska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Mrągowo
    Postów
    244

    Domyślnie Odp: zakladanie bloga...help

    ja kilka lat miałam bloga na onecie ale ak jak koleżance wyżej brakowało mi html dzięki temu można zmienić sobie szatę graficzną
    np jak u mnie całą sztaę zrobiłam sama

    World of Nails-gal
    Zapraszam na mojego bloga

  12. #12
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: zakladanie bloga...help

    ja kidys robilam bloga dzieciaczkom to bardzo pomocny byl mi program z pakietu office frontpage
    teraz sie zabieram do pazurkowego i jakos od miesiaca nie moge sie zebrac

  13. #13
    Gość
    niezalogowany

    Domyślnie Odp: zakladanie bloga...help

    Cytat Napisał Anna Otkińska Zobacz post
    ja kilka lat miałam bloga na onecie ale ak jak koleżance wyżej brakowało mi html dzięki temu można zmienić sobie szatę graficzną
    np jak u mnie całą sztaę zrobiłam sama

    World of Nails-gal
    Droga Aniu, mnie sie tak bardzo spdobał twoj blog , że zalozylam sobie bardzo podobny, w ogole lubie z Ciebie duzo ściągać bo masz bardzo ładny styl i takie tam w ogole... mam nadzieje ze sie nie gdziewasz...

    mam tylko jeden problem...
    jak wpisuje w google Anna Otkińska blog to mi zaraz wyskakuje, a jak wpisuje woszczur blog to mi przeprawia na "jaszczur" i nic sie nie wyświetla... jak mam zrobić zeby sie w wyszukiwarce moj blog wyszukał? czy to cos opłacić trzeba czy jak

    aha czytałam te warunki w zakladaniu bloga i nic noe wyczytalam tam o platnosciach- mam rozumiec ze blogger jest darmowy

    dacie rade odpowiedzieć

  14. #14

    Domyślnie Odp: zakladanie bloga...help

    Wiele osób narzeka na to właśnie, że blogi onetowskie nie stwarzają tak dużej możliwości personalizacji, jak inne, ale tak jak mówię - odrobina kreatywności i na takim blogu można zmienić prawie wszystko - tak, że szablon, który wzięliśmy początkowo po przeróbkach będzie wyglądał zupełnie inaczej. Zaletą jest to, że panel na blogach onetowskich jest bardzo intuicyjny - naprawdę można być totalnym laikiem z dużą chęcią nauczenia się czegoś nowego i świetnie poradzić sobie z założeniem własnego bloga na Onecie. Po latach stwierdzam, że wśród licznych zalet główną wadą tych blogów jest to, że nie można masowo kasować komentarzy - więc jak bloga zaatakuje jakiś bot zamieszczając tysiąc odnośników do jakiejśtam strony, to jest kłopot. Niby są te kody antyspamowe, ale w praktyce one częściej stanowią problem dla czytelników, którzy mają trudność z rozszyfrowaniem powyginanych literek.
    www.mojsalon.pl - blog o biznesie kosmetycznym
    www.eversun.com.pl - nasza strona firmowa

  15. #15

    Domyślnie Odp: zakladanie bloga...help

    spokojnie na to potrzeba troszkę czasu, z pewnością się wkrótce pojawi, umieść w stopce na forum link do bloga z anchorem woszczur blog, twój blog jeszcze się nie zaindeksował w google po prostu, można to sprawdzić wpisując w wyszukiwarkę cache:http://adresbloga.pl
    Czekać

  16. #16

    Domyślnie Odp: zakladanie bloga...help

    Cytat Napisał woszczur Zobacz post
    Droga Aniu, mnie sie tak bardzo spdobał twoj blog , że zalozylam sobie bardzo podobny, w ogole lubie z Ciebie duzo ściągać bo masz bardzo ładny styl i takie tam w ogole... mam nadzieje ze sie nie gdziewasz...

    mam tylko jeden problem...
    jak wpisuje w google Anna Otkińska blog to mi zaraz wyskakuje, a jak wpisuje woszczur blog to mi przeprawia na "jaszczur" i nic sie nie wyświetla... jak mam zrobić zeby sie w wyszukiwarce moj blog wyszukał? czy to cos opłacić trzeba czy jak

    aha czytałam te warunki w zakladaniu bloga i nic noe wyczytalam tam o platnosciach- mam rozumiec ze blogger jest darmowy

    dacie rade odpowiedzieć
    A kiedy założyłaś tego bloga? Jeśli niedawno, np. parę dni temu, to może się jeszcze nie wyświetla. Ja po wpisaniu "woszczur" mam 3 strony wyników, w tym Twoje profile na tym forum i na innych (strona pierwsza). Blog powinien też niedługo się pojawić, z resztą wysoko w wyszukiwarce, bo google lubi blogi, jak się dowiedziałam z tekstów nt. pozycjonowania. Możesz oczywiście trochę "dopomóc" swojemu blogowi i np. wrzucać jego link do katalogów stron, wraz z opisem i słowami kluczowymi. Możesz mieć też blog w stopkach na forum, to też powinno trochę spopularyzować blog.

    Co do serwisów blogowych to zdecydowana większość jest darmowa, szczerze mówiąc nie spotkałam się jeszcze z płatnym, ale też nie bardzo szukakałam. Te najpopularniejsze są za darmo, jak np. Onet właśnie.
    www.mojsalon.pl - blog o biznesie kosmetycznym
    www.eversun.com.pl - nasza strona firmowa

  17. #17
    Gość
    niezalogowany

    Domyślnie Odp: zakladanie bloga...help

    Cytat Napisał Eversun Zobacz post
    A kiedy założyłaś tego bloga? Jeśli niedawno, np. parę dni temu, to może się jeszcze nie wyświetla. Ja po wpisaniu "woszczur" mam 3 strony wyników, w tym Twoje profile na tym forum i na innych (strona pierwsza). Blog powinien też niedługo się pojawić, z resztą wysoko w wyszukiwarce, bo google lubi blogi, jak się dowiedziałam z tekstów nt. pozycjonowania. Możesz oczywiście trochę "dopomóc" swojemu blogowi i np. wrzucać jego link do katalogów stron, wraz z opisem i słowami kluczowymi. Możesz mieć też blog w stopkach na forum, to też powinno trochę spopularyzować blog.

    Co do serwisów blogowych to zdecydowana większość jest darmowa, szczerze mówiąc nie spotkałam się jeszcze z płatnym, ale też nie bardzo szukakałam. Te najpopularniejsze są za darmo, jak np. Onet właśnie.

    zalozylam go dzis ok 10 rano na blogger'e

  18. #18
    No to..wpadłam Avatar Anna Otkińska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Mrągowo
    Postów
    244

    Domyślnie Odp: zakladanie bloga...help

    Cytat Napisał woszczur Zobacz post
    Droga Aniu, mnie sie tak bardzo spdobał twoj blog , że zalozylam sobie bardzo podobny, w ogole lubie z Ciebie duzo ściągać bo masz bardzo ładny styl i takie tam w ogole... mam nadzieje ze sie nie gdziewasz...

    mam tylko jeden problem...
    jak wpisuje w google Anna Otkińska blog to mi zaraz wyskakuje, a jak wpisuje woszczur blog to mi przeprawia na "jaszczur" i nic sie nie wyświetla... jak mam zrobić zeby sie w wyszukiwarce moj blog wyszukał? czy to cos opłacić trzeba czy jak

    aha czytałam te warunki w zakladaniu bloga i nic noe wyczytalam tam o platnosciach- mam rozumiec ze blogger jest darmowy

    dacie rade odpowiedzieć
    ja właśnie zrobiłam sobie bloga z tego szablonu to co Ty mssz na swoim blogu
    w ustawieniach/układ/edytuj kod html możesz zmienić sobie jego wygląd

    do tego przydała by się znajomość choć troszkę html, ja jakis czas temu się w to bawiłam ale teraz już pozapominałam duzo
    np co mnie denerwowało to to że sam blog jest wąski (śrokowa część) i mozna wstawiać tylko małe zdjęcia ja lubię czytelne strony, z więkrzymi zdjęciami.
    aby poszeżyć środkową częś bloga należy edytować kod html

    jeśli komuś się to przyda i chce zmnieć sobie wygląd bloga (blog w gmailu)
    to mogę sporządzić instrukcję co i jak

    ---------- Dodano o godzinie 19:26 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 17:56 ----------

    Jeśli już mamy załozony blog w gmailu to warto założyć sobie jeszcze jeden -drugi blog: PULPIT NAWIGACYJNY/UTWÓRZ BLOG będzie on nam służył do stworzenia nowej szaty graficznej - taki blog "testowy" -w razie czego jak nam cos nie wyjdzie to własnie w tym blogu "testetowym" a nie na blogu głównym z naszymi paznokciami.
    wczytujemy szablon o nazwie SCRIBE
    czyli ten





    wchodzimy w nasz blog testowy UKŁAD / ETYTUJ KOD HTML
    i zaczynamy


    aby zmienić tło otaczające blog szukamy w necie jakiegoś tła ważne by tło na bloga miało wzór który można powielić-czyli jesli poukładamy taki kwadrat jeden obok drugiego stworzy on synchroniczny powtarzający się wzór

    np taki:




    zapisujemy na dysk ładujemu do hostingu
    ImageShack® - Image Hosting
    kopiujemy pierwszy adres czyli z ramki :"Direct linkto image"

    i wklejami w miesce pokazane niżej (czyli usuwamy stary link , wklejamy nasz-zachowując cudzysłów)




    następnie zmieniamy szerokość naszego bloga i kolor środkowej części

    w programie graficznym wcześniej utworzyłam tło (które będzie w środkowej części) o wymiarach 950/300 px





    robimy tak jak wyżej zapisujemy tło na dysku, ładujemy do hostingu , kopiujemy pierwszy kod i wklejamy jak na obrazku niżej-czyli wycinamy stary kod wstawiamy nasz nowy, dodatkowo zmnieamy szerokość i kolor obramówki




    w naszym kodzie html zmieniamy kolejne pola jak niżej



    zapisujemy szablon (ikona pod oknem z kodem)

    jeśli wszystkio zrobicie dobrze każdy kod wstawicie w odpowiednie miejsce nie pomijając kropek, kresek czy znaku cudzysów... wasz blog będzie wyglądał tak




    Oczywiście reszta to ustawienia bloga czyli wielkość i kolory czcionek, jeśli umiecie to w programie graficznym robicie sobie nagłówek bloga (oczywiście w takiej samej szerokości co blog czyli 950px- wysokość zależy od was)ładujecie go do hostingu i wklejacie, lub bezpośrednio z komputera





    jeśli wszystko już wam wyszło blog wygląda dobrze wygląda nic się nie rozjeżdza kopiujecie cały kod i wychodzicie z bloga testowego i wchodzicie w bloga głównego i kasujecie cały stary kod html i wkleacie nowy czyli ten z bloga testowego


    nie wiem czy coś z tego zrozumiecie nie jestem zbyt dobra w tłumaczeniu pisemnym takich rzeczy
    Zapraszam na mojego bloga

  19. #19
    Gość
    niezalogowany

    Domyślnie Odp: zakladanie bloga...help

    Aniu, bardzo dziękuję za pomysł, ale na razie dam sobie spokój bo jeszcze sie wdrążyłam do końca... kochana jesteś ... juz myslałam że wpierd*al będzie...

  20. #20

    Domyślnie Odp: zakladanie bloga...help

    Cytat Napisał woszczur Zobacz post
    mam tylko jeden problem...
    jak wpisuje w google Anna Otkińska blog to mi zaraz wyskakuje, a jak wpisuje woszczur blog to mi przeprawia na "jaszczur" i nic sie nie wyświetla... jak mam zrobić zeby sie w wyszukiwarce moj blog wyszukał? czy to cos opłacić trzeba czy jak
    teraz wpisz "woszczur blog"

  21. #21
    Gość
    niezalogowany

    Domyślnie Odp: zakladanie bloga...help

    oooooo jest jest

    Kamis ty to chyba masz jakieś układy z szefostewem Google

    ale jeszcze takie pytanko mam: jak wpiszę w google paznokcie blog to na 1 szej pozycji wyskakuje blog naszej Boni, a moj nawet na ktorejś z kolei stronie sie nie wyświetla...
    co bym musiała zmienic w swoim żeby sie w googlach wyświetlił

  22. #22

    Domyślnie Odp: zakladanie bloga...help

    W title, opis oraz w skoła kluczowe trzeba wpisać odpowiednie wyrazy pod którymi ma pokazywać się dana strona,

    dodatkowo na stronie musi być odpowiednie natężenie danych słów kluczowych, nie może być za duże bo google potraktuje to jako spam.

    i najważniejsze a zarazem najtrudniejsze: trzeba posiadać linki z innych stron linkujące do twojego bloga im więcej linków tym wyższa pozycja.
    Mogą to być linki z katalogów, z innych blogów z innych stron for itp

    Kod:
    Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść

  23. #23
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: zakladanie bloga...help

    to teraz ja prosze o pomoc

    dziewczyny zalozylam bloga do dzisiaj rano bylo ok, a dzisiaj wszystkie czcionki zrobily sie czarne w opisach
    moze ktoras ma ebloga i mi pomoze, gdzie zmienic kolor czcionek

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  24. #24

    Domyślnie Odp: zakladanie bloga...help

    przywróć domyślny styl

  25. #25
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: zakladanie bloga...help

    dziekuje Ci bardo

    musialam zresetowac caly szablon teraz jest juz ok

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Zakladanie tematow
    By mala in forum UWAGI o Forum
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 08-07-2011, 17:22
  2. Bloga Elireny :)
    By Elirena in forum Wasze blogi
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-07-2009, 13:27
  3. Zareklamuj swojego bloga!
    By Kamis in forum Czytnik blogów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-04-2009, 10:55
  4. Zapraszam do obejrzenia mojego bloga
    By martelle999 in forum Wasze blogi
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-04-2009, 12:15

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •