Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 32

Temat: Swiecowanie uszu

  1. #1
    Totalna maniaczka Avatar Zen.
    Zarejestrowany
    May 2011
    Postów
    756

    Domyślnie Swiecowanie uszu

    Któraś z forumowiczek/ forumowiczow wykonuje taki zabieg, korzystałyście z niego kiedys? Jeśli tak, jakie wrażenia i ogólnie jaka jest wasza opinia na temat tego zabiegu?


    Nie będę pisać narazie swoich odczuć, poczekam na Wasze, mam jednak wrażenie, że jest to MOCNO niedoceniany zabieg/ (a może lepiej nazwać) hmm rytuał?

  2. #2
    Nałogowiec Avatar dzidzia1987
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Gummersbach/DE
    Postów
    308

    Domyślnie Odp: Swiecowanie uszu

    milo, ze poruszylas ten temat...

    Ostatnio mamy bardzo wziecie na ten zabieg. My uzywamy swiece, nie konchy. U nas ten zabig polaczony jest z masazem, 20 minutowy masaz plecow, a potem po 20min na kazde ucho swiecownie. Ludzie sa bardzo zadowoleni, moga sie zrelaksowac, wyciszyc.

    Sa rozne opinie na ten temat. Wiele osob, szczegolnie lekarze, sa zdania, ze ten zabieg nie zaszkodzi ale tez nie pomoze. Musze wyprobowac to na moim mezu, ma szumy w uszach, zrobie serie zabiegow i zobaczymy czy sa rezultaty, wtedy bede mogla stwierdzic, czy napewno pomaga

    Dla samego oczyszczenia uszu z woskowiny nalezy raz na pol roku poddac sie zabiegowi.

    Dla zainteresowanych:
    Wskazania:
    -nadmiar produkcji woskowiny
    -przewlekłe infekcje górnych dróg oddechowych
    -przy bólach i zawrotach głowy
    -w przypadku chorych zatok, przeziębień, szumów w uszach
    -bezsenność
    -migrena
    -problemy z błędnikiem
    -stres
    -niedosluch

    Przeciwskazania:
    -przede wszystkim uczulenie na produkty pszczele
    -ropne zapalenie ucha
    -pęknięta błona bębenkowa
    -nowotwory znajdujące się w obrębie głowy
    -goraczka

    A jakie sa Wasze zdania na ten temat?

  3. #3
    Nałogowiec Avatar katiaa162
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Liverpool
    Postów
    524

    Domyślnie Odp: Swiecowanie uszu

    Hmm z tych wskazan co podane powyzej, co widze ze powinnam sie bardziej zainteresowac ...

    Te pasuja do mnie:
    -nadmiar produkcji woskowiny
    -przewlekłe infekcje górnych dróg oddechowych
    -przy bólach i zawrotach głowy
    -w przypadku chorych zatok, przeziębień, szumów w uszach
    -bezsenność

    hmm a czy jak sie zacznie nie trzeba potem tego robic caly czas? Jaki koszt

  4. #4
    Nałogowiec Avatar dzidzia1987
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Gummersbach/DE
    Postów
    308

    Domyślnie Odp: Swiecowanie uszu

    nie wiem jak w Polsce, u nas zabieg z masazem trwajacy godzine kosztuje 55Euro, czyli wcale nie tak malo....
    Sam zabieg swiecowania 25Euro, ale powiem szczerze, ze mamy wiecej zainteresowanych na zabieg polaczny z masazem.

    Przy niektorych dolegliwosciach jeden zabieg moze nie wystarczyc.

  5. #5
    Nałogowiec Avatar katerina15
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Katowice
    Postów
    646

    Domyślnie Odp: Swiecowanie uszu

    Katiaa ja jak byłam teraz w górach w hotelu ze SPA to tam wg cennika woskowanie uszu było 60zł/45min. Ale to było hotel, więc może liczą sobie więcej niż w salonach




  6. #6
    Rozkręcanko Avatar ave89
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Postów
    34

    Domyślnie Odp: Swiecowanie uszu

    W moich stronach to koszt 35-40 zł za samo świecowanie świecami HOPI.
    Zabieg trwa ok. 30 min.
    Klienci korzystają z zabiegu głównie z ciekawości i dla relaksu .
    Sam zabieg jest bardzo przyjemny, słychać szum i pekanie bąbelków (prawie jak nad morzem ) oraz czuć przyjemne ciepło.. Faktem jest tez to że ten dym wraz z olejkami eterycznymi "wyciąga" woskowinę z ucha. Klienci często zabierają resztki świec do domu lub robimy operację zaraz po zabiegu wtedy rozcinam świece i pokazuje co tam zostało.
    Pierwszą odczuwalna zmiana zaraz po zabiegu jest, jak to mówią klienci, uczucie "lekkości w głowie"

    Warto pamiętać, że świece nie są lekarstwem i w przypadku dolegliwości najlepiej odwiedzić lekarza. Nie mogą też zastępować leczenia specjalistycznego.

    ... ale polecam je w przypadku przewlekłego stresu, nadmiaru woskowiny, albo dyskomfortu w samym słyszeniu (szumy, dzwonienie) albo w przypadku bólów głowy, które bardzo często spowodowane są właśnie stresem i napięciem mięśniowym

    Hmm z tych wskazan co podane powyzej, co widze ze powinnam sie bardziej zainteresowac ...

    Te pasuja do mnie:
    -nadmiar produkcji woskowiny
    -przewlekłe infekcje górnych dróg oddechowych
    -przy bólach i zawrotach głowy
    -w przypadku chorych zatok, przeziębień, szumów w uszach
    -bezsenność

    hmm a czy jak sie zacznie nie trzeba potem tego robic caly czas? Jaki koszt
    Tak naprawdę wszystko trzeba sprawdzić na własnej skórze
    W stanach ostrych świecowanie mozna stosowac nawet codziennie przez 7 dni.
    W stanach chronicznych 2 razy w tygodniu (8-10 zabiegów)
    Zapobiegawczo co 4-6 tygodni
    Ostatnio edytowane przez ave89 ; 31-10-2012 o 11:04

  7. #7
    Nałogowiec Avatar katiaa162
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Liverpool
    Postów
    524

    Domyślnie Odp: Swiecowanie uszu

    Dziekuje za wszystkie informacje. Czy zabieg boli Na czym to polega

  8. #8
    Rozkręcanko Avatar ave89
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Postów
    34

    Domyślnie Odp: Swiecowanie uszu

    Zabieg nie może boleć!
    Trzeba położyć się na boku (według medycyny chińskiej powinno się zaczynać od zdrowszego ucha). świece wsuwa się do ucha ruchem okrężnym na głębokość ok. 1 cm. Ja zawsze dopytuje czy klientka czuje już dyskomfort i jeśli tak to przestaje wsuwać dalej. jakby nie było to wielka odpowiedzialność wkładać coś komuś do ucha
    Generalnie świeca sama powinna "stać" w uchu, ale oczywiście trzeba ja asekurować, bo podpala się ją.
    Na każdej świecy jest kreska zaznaczony obszar do którego powinna sie wypalić. jeśli płomień dojdzie do kreski delikatnie wyjmujemy świece i gasimy w szklance z woda.
    Przekręcamy sie na drugi bok i robimy drugie ucho..

  9. #9
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar Elizabeth76
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Postów
    3 113

    Domyślnie Odp: Swiecowanie uszu

    Cytat Napisał katiaa162 Zobacz post
    Dziekuje za wszystkie informacje. Czy zabieg boli Na czym to polega



    Kod:
    Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść

  10. #10
    Totalna maniaczka Avatar Zen.
    Zarejestrowany
    May 2011
    Postów
    756

    Domyślnie Odp: Swiecowanie uszu

    ja dopowiem tylko tyle, że bardzo ważne jest żeby WYGODNIE się położyć aby podczas zabiegu nie myslec np o bolącym łokciu tylko faktycznie z tego korzystać. Ja ciepło czułam dopiero pod koniec i bylo to takie klujace cieplo. dzwiek jak dla mnie jakby sie stalo na polanie a deszcz padał w lesie. ogolnie mozna odpłynąć )

  11. #11
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar Elizabeth76
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Postów
    3 113

    Domyślnie Odp: Swiecowanie uszu

    widziałam świece do tego na allegro ,a mozna dostać je w jakims sklepie stacjonarnym

  12. #12
    Nałogowiec Avatar katiaa162
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Liverpool
    Postów
    524

    Domyślnie Odp: Swiecowanie uszu

    Do tego ucha cos wplywa? Ja nie ufna jestem, balabym sie haha.

  13. #13
    Rozkręcanko Avatar ave89
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Postów
    34

    Domyślnie Odp: Swiecowanie uszu

    Ewentualnie może wpaść troszkę popiołu (w postaci żółtego proszku) z wypalającej się świecy, ale usuwa się go patyczkiem kosmetycznym i jest git.
    Są też świece z filtrami i tu już nic nie ma prawa wpaść bo wszystko zatrzymuje się na filtrze.
    Ja osobiście wolę te z filtrem. Ale bardzo częstym pytaniem jest "czy nic nie wpadnie mi do ucha"

    Do ucha "wpływa" jedynie dym z olejkami eterycznymi, tworzy się efekt komina i w ten sposób woskowina zostaje wyciągnięta do świecy co widać na filmie
    Ostatnio edytowane przez ave89 ; 31-10-2012 o 23:38

  14. #14
    Nałogowiec Avatar katiaa162
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Liverpool
    Postów
    524

    Domyślnie Odp: Swiecowanie uszu

    Jak znalezc dobry salon O cos zapytac Czy nie potrzeba zadnych szczegolnych kwalifikacji Chcialabym sie wybrac, chcialabym wiedziec jak szukac.... Sorki, za nawal pytan ;/

  15. #15
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Postów
    85

    Domyślnie Odp: Swiecowanie uszu

    Też jestem ciekawa tego zabiegu-może ktoś polecić salon we Wrocławiu?Chętnie bym spróbowała.
    Zapraszam na bloga,do komentowania i krytykowania(to najlepiej motywuje)
    http://maria-n.blog.pl/.

  16. #16
    Rozkręcanko Avatar ave89
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Postów
    34

    Domyślnie Odp: Swiecowanie uszu

    Najlepiej udać się do spa z szeroką ofertą bądź salonu ukierunkowanego na klimat wschodni.. masaże, olejki, aromaterapia i te sprawy
    Z racji tego, że już coś na ten temat wiesz możesz zadać dokładnie te same pytania co na forum i sprawdzić w ten sposób kompetencje osoby wykonującej zabieg..
    Z własnego doświadczenia wiem, że dużo zależy też od samej świecy.. na allegro można kupić świece za 1zł szt. są intensywnie żółte i ich jakość jest wątpliwa. Oryginalna świeca powinna mieć kolor kremowy

  17. #17
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Postów
    14

    Domyślnie Odp: Swiecowanie uszu

    Kurcze, poszłabym na takie woskowanie, ale troszkę się boje Może kiedyś uda mi się przezwyciężyć strach

  18. #18
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: Swiecowanie uszu

    świece sa do kupieia w aptece i nie spinajcie sie tak... moja tesciowka tesciowi kupe czasu robila jako zabieg wspomagajacy przy zaburzeniu blednika (musial czyscic uszy)

    trzeba po zabiegu uwazac zeby nie przeziebic uszu! ale wykonanie to zadna filozofia

  19. #19
    Wczytuje się Avatar brown24
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Podhale
    Postów
    11

    Domyślnie Odp: Swiecowanie uszu

    Próbowałam na mężu , na sobie i niestety ale oprócz relaksu, uczucia ciepła w uchu, ten zabieg nic nie daje .A najlepsze jest to,że wypalając swięczke np. w słoiczku jakimś cudem "woskowina" także powstaje (można sprawdzić po rozwinięciu świeczki).

  20. #20
    Nałogowiec Avatar ana_zaba
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Gdynia
    Postów
    428

    Domyślnie Odp: Swiecowanie uszu

    o WOW jak dla mnie bajer ale chyba bym sie bała

  21. #21
    Totalna maniaczka Avatar Zen.
    Zarejestrowany
    May 2011
    Postów
    756

    Domyślnie Odp: Swiecowanie uszu

    brown24 co to byly dokladnie za swiece ? swieca swiecy nierowna

  22. #22
    Wczytuje się Avatar brown24
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Podhale
    Postów
    11

    Domyślnie Odp: Swiecowanie uszu

    Zen, świece Indian Hopi , prosto z apteki.

  23. #23
    Rozkręcanko Avatar Katia_07
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Zabrze
    Postów
    42

    Domyślnie Odp: Swiecowanie uszu

    Hej dziewczyny, ja też robię świecowanie uszu świecami Hopi, mój ojciec łączy go z zabiegiem bioenergoterapii, fajna sprawa pod warunkiem, że ktoś nie jest uczulony na produkty pszczele :-/ Ja jestem uczulona i szczerze przyznam, że odczucia miałam raczej niemiłe: pieczenie i silne gorąco w uchu podczas zabiegu.
    Robiłam świecowanie mojej córce kiedy miała chyba ok 7-8 lat, w jej przypadku efekt był, ładnie oczyściły się zatoki. Najlepiej zabieg świecowania robić wieczorem i od razu po położyć się do łóżka :-)
    Ponieważ jestem z natury niedowiarkiem, ja również spaliłam świecę bez wkładania jej do ucha i wewnątrz świecy też odłożył się żółtawy nalot, pewnie to wypalony wosk pszczeli :-) Ale mimo wszystko nie raz widziałam efekty działania świec. Chciałabym jeszcze zaznaczyć, że świecowanie działa baaardzo delikatnie i nie ma co się spodziewać jakichś spektakularnych efektów, po takie to tylko do mojego taty

  24. #24
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Postów
    1

    Domyślnie Odp: Swiecowanie uszu

    Mi świecowanie uszu robiła babcia gdy była dzieckiem, potem zaprzestała tej praktyki, jednak po latach szukałam dobrego miejsca żeby do tego powrócić, bo o dziwo lubiłam ten zabieg po wielu poszukiwaniach znalazłam w krk Jurimo - przystępne ceny i dobry zabieg

  25. #25
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Postów
    1

    Domyślnie Odp: Swiecowanie uszu

    Też byłam w Jumrio na tym zabiegu, fajne uczucie potem, aczkolwiek muszę się przyznać ze ma początku się bałam, ponieważ szłam pierwszy raz za namową kolezanki, ale teraz planuję regularnie z nich korzystać.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Przekłuwanie uszu
    By paznokietki000 in forum Zabiegi kosmetyczne
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 28-09-2015, 12:56

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •