Sushi (jap. 寿司, 鮨 lub 鮓?) – potrawa japońska złożona z gotowanego ryżu zaprawionego octem ryżowym (jap. 酢? su) oraz najróżniejszych dodatków w postaci, przeważnie surowych: owoców morza, wodorostów nori, kawałków ryb, warzyw, grzybów, jajek. Ze względu na konieczność zachowania świeżości, w restauracjach japońskich jest przygotowywana po dokonaniu zamówienia.
(źródło: Sushi ? Wikipedia, wolna encyklopedia)

Tu możemy sie podzielic naszymi wrazeniami zwiazanymi z konsumpcja sushi oraz tym jak je zrobic, jak je jesc oraz gdzie w Waszym miescie sa fajne knajpki z tego typu jedzeniem.

Sushi juz nie jest zadna nowoscia wydaje mi sie. Wiele z nas na pewno mialo przyjemnosc uraczyc nim nasze kubki smakowe.

Ja kiedy jadłam pierwsze sushi stwierdzilam "ble", nastepnym razem juz bylo lepiej, a teraz juz jest wielkie WooooW ! Bardzo mi smakuje, jeszcze sama nie robilam ale mam taki zamiar. Dlatego pokazujcie Wasze dziela, dzielcie sie w tym temacie pomyslami na podanie, na zawijanie. Piszcie jakie najbardziej lubicie i z czym . Wspolnie stworzymy bardzo smakowity temat