Pokaż wyniki 1 do 25 z 38

Temat: Sushi - jak je jeść, jak je zrobić ?

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    VIP Avatar nanami7
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Poznań
    Postów
    5 170

    Domyślnie Sushi - jak je jeść, jak je zrobić ?

    Sushi (jap. 寿司, 鮨 lub 鮓?) – potrawa japońska złożona z gotowanego ryżu zaprawionego octem ryżowym (jap. 酢? su) oraz najróżniejszych dodatków w postaci, przeważnie surowych: owoców morza, wodorostów nori, kawałków ryb, warzyw, grzybów, jajek. Ze względu na konieczność zachowania świeżości, w restauracjach japońskich jest przygotowywana po dokonaniu zamówienia.
    (źródło: Sushi ? Wikipedia, wolna encyklopedia)

    Tu możemy sie podzielic naszymi wrazeniami zwiazanymi z konsumpcja sushi oraz tym jak je zrobic, jak je jesc oraz gdzie w Waszym miescie sa fajne knajpki z tego typu jedzeniem.

    Sushi juz nie jest zadna nowoscia wydaje mi sie. Wiele z nas na pewno mialo przyjemnosc uraczyc nim nasze kubki smakowe.

    Ja kiedy jadłam pierwsze sushi stwierdzilam "ble", nastepnym razem juz bylo lepiej, a teraz juz jest wielkie WooooW ! Bardzo mi smakuje, jeszcze sama nie robilam ale mam taki zamiar. Dlatego pokazujcie Wasze dziela, dzielcie sie w tym temacie pomyslami na podanie, na zawijanie. Piszcie jakie najbardziej lubicie i z czym . Wspolnie stworzymy bardzo smakowity temat
    Jest między nami gra,
    którą gra się w parach...



    www.paznokcie-poznan.blogspot.com

  2. #2
    Nałogowiec Avatar katerina15
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Katowice
    Postów
    646

    Domyślnie Odp: Sushi - jak je jeść, jak je zrobić ?

    Ja jak jadłam pierwszy raz sushi było Blee, za drugim razem było bleee no i niestety do dziś jest blee. Zimny ryż i ryby za nic nie przypadają mi do gustu. Mówię niestety, ponieważ moja rodzina uwielbia sushi i często na spotkaniach jest ono podawane. wszyscy się zajadają i marudzą że mało a ja.. siedzę głodna Nawet mój piętnastoletni brat nauczył się robić sushi. Mogę wam kiedyś wrzucić zdjęcie tego co tworzy

    Mnie pasuje jedynie Choya




  3. #3
    VIP Avatar nanami7
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Poznań
    Postów
    5 170

    Domyślnie Odp: Sushi - jak je jeść, jak je zrobić ?

    Katerina ja oczywiscie czekam na fotki, bo od wczoraj oficjalnie zostalam fanką sushi po kolejnej juz konsumpcji

    Choya %%%
    Jest między nami gra,
    którą gra się w parach...



    www.paznokcie-poznan.blogspot.com

  4. #4
    Instruktor Mistero Milano Avatar Anna Kosińska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cuijk Holandia
    Postów
    1 729

    Domyślnie Odp: Sushi - jak je jeść, jak je zrobić ?

    oj ja kocham sushi choc nie jest wskazany dla wszystkich juz na pewno nie dla ciezarnych kobietek no i nie wszyscy przepadaja za tym..
    to co potrzebujemy to
    ryż do sushi,krótkoziarnisty, klejący się..nalezy go kilkakrotnie przeplukac by byl przejrzysty,proporcje wody do gotowania 1:1,gotujemy do 15 minut na malym ogniu i po ugotowaniu rowniez zostawiamy na 10 minut pod przykryciem,a pozniej zostawiamy ryz do wystygniecia
    ocet ryżowy
    cukier i sól wiecej cukru niz soli
    ostry,dlugi nóż bez ząbków najlepszy jest oryginalny noz do sushi cena 1500zl ale to juz dla maniakow tego kulinarnego hobby
    nori - prasowane algi
    wasabi - zielony, bardzo ostry chrzan - sprzedawany w tubce lub w proszku
    marynowany imbir, pocięty w cienkie plasterki ja osobiscie za tym nie przepadam
    sos sojowy lub czekoladowy ,ważne, by bylł dobry, polecam kikkoman i yamasa..
    Na 0,5 kg ryżu potrzebujemy 6 do 8 łyżek octu ryżowego,5 łyżek cukru..doprawiacie do swojego smaku,smaczniejszy jest ryz jak jest ciut slodszy, szczyptę soli (ilości na 0,5 kg ryżu), wszystko mieszamy w małym rondelku i podgrzewamy na malutkim ogniu mieszając do rozpuszczenia (nie gotujemy!). Dodajemy do ugotowanego ryżu jeszcze cieplego i delikatnie mieszamy. Przekładamy ryż do miski i zostawiamy pod przykryciem do ostygnięcia.
    matę bambusową do rolowania
    pałeczki lub palce

    a do tego uzywamy rybke jaka lubimy bez znaczenia tak prawde mowiac(ja lubie maslana,paluszki krabowe i lososia),ogorek swiezy sezam czarny i bialy,dojrzale awokado,por,marchewka,szczypiorek,mozecie dodac tak naprawde to co lubicie smacznego

  5. #5
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Sushi - jak je jeść, jak je zrobić ?

    oj uwielbiam sushi

    w 100% zgadzam sie z annamon, chociaz ryz robię inaczej, ale z tych samych skladnikow natomiast sushi masterzy maja swoje specjalne sosy z klasykow najbardziej lubię sojowy white, jest bardziej delikatny

    a dodaję to co lubię najbardziej, też nie przepadam za imbirem

    na koniec posypujemy sezamem - pychaaaaaaaaaaaaa

    skladniki najlepiej kupic w chinskim sklepie, jezeli ktos jest z mazowsza to na marywilskiej w wawie są 3 takie sklepy, mozna bez problemu kupic wszystko i jeszcze wiecej maja ogromny wybor

  6. #6
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: Sushi - jak je jeść, jak je zrobić ?

    ja po namowie klientki kupiłam sobie w LD zestaw house of asia i dokupiłam zapasy (niekoniecznie z tej firmy-próbuje różnych) - ryż wg przepisu w ulotce w zestawie wychodzi super (1 szkl ryżu na 1,2 szkl wody)! Oczywiście do tego ocet ryżowy, sos sojowy jasny, wasabi, imbir i dodatki według uznania pierwszy raz nie był najłatwiejszy ale sie udało - następne to już czysta przyjemność i zabawa
    A z czym? z tym co kto lubi - trzeba eksperymentować
    Załącznik 61725Załącznik 61726Załącznik 61727Załącznik 61728Załącznik 61729

    Polecam wszystkim spróbować

    PS. Asia racja, sushi bez sezamu sie nie godzi hehe pychotka



Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Jak z czarnych zrobić intensywny rudy??
    By marlena901 in forum Włosy - Fryzury
    Odpowiedzi: 87
    Ostatni post / autor: 08-04-2016, 15:10
  2. Jak zrobić dobre zdjęcie paznokci
    By Kamis in forum Zdjęcia pazurków
    Odpowiedzi: 129
    Ostatni post / autor: 12-02-2015, 13:46
  3. krzywa C
    By Euphoria in forum Ogólnie o paznokciach
    Odpowiedzi: 108
    Ostatni post / autor: 25-02-2014, 11:14
  4. Jak zrobić postacie na paznokciach?
    By hakuna0matata in forum Pomoc Pytania Problemy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-04-2012, 06:09
  5. Jak prawidłowo zrobić brokatowy french akrylem????
    By ciotka69 in forum Metoda akrylowa
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 17-08-2010, 21:18

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •