Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki 51 do 63 z 63

Temat: znamiona i pieprzyki

  1. #51
    Administrator Avatar samaron
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Zgierz
    Postów
    4 314

    Domyślnie Odp: znamiona i pieprzyki

    Jeśli nie masz sensownych dermatologów, to możesz normalnie iść do lekarza pierwszego kontaktu i tam dostaniesz skierowanie / zlecenie konsultacji do onkologa.


  2. #52
    Nałogowiec Avatar ducek07
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Świdnica
    Postów
    658

    Domyślnie Odp: znamiona i pieprzyki

    Mój tato kiedyś usuwał pieprzyki. Sporo, bo ok. 10. Były odstające i np. przy goleniu czasami je zacinał, inne gdzieś miał na ciele i je drapnął przez przypadek i lekarz mu doradził, żeby je usunął, bo takie pieprzyki to są jakieś zmiany skórne i że najlepiej je jak najszybciej usunąć. Miał ten zabieg 2 lata temu i nawet blizn nie ma. Radzę Ci to samo co moja poprzedniczka. No i muszę przyznać, że pieprzyk jak pieprzyk, ale jak mówisz ze coś się z nim dzieje i jeszcze jest na twarzy to możesz go kosmetykami nawet podrażniać, wiec nie ma z tym żartów.
    "Powietrze pachnie, jak malinowa Mamba,
    Nikt nie przeklina, nikt nie mówi karamba"

  3. #53
    Molestantka klawiatury Avatar kasiulka81
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Katowice
    Postów
    2 023

    Domyślnie Odp: znamiona i pieprzyki

    A czy uszkodziła sobie kiedyś, któraś z Was pieprzyk Ja wczoraj naderwałam sobie pieprzyk przez przypadek, krwawił dość długo i częściowo teraz odstaje, jest to w miejscu noszenia stanika więc nie ukrywam, że mnie to boli i czuję się niekomfortowo Jutro dzwonie do dermatologa umówić się na wizytę, ale powiem szczerze, że się trochę boję

  4. #54
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Postów
    91

    Domyślnie Odp: znamiona i pieprzyki

    Ja również mam sporo pieprzyków na ciele. Chciałabym je usunąć, szczególnie jeden duży i wystający na szyi. Kiedy idę się opalać to smaruje pieprzyki, te duże, grubo kremem z filtrem. Boje się, że jak będą narażone na kontakt ze słońcem to przerodzą się w nowotwór.

  5. #55
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    49

    Domyślnie Odp: znamiona i pieprzyki

    hej. ja mam bardzo duzo pieprzykow na caym ciele. jestem pod kontrola dermatologa ponieważ dwa z nich zaczeły rosnąć i ciemnieć, miałam je usunięte, na szczęście w pore. Mam nakaz stosowania kremu z filtrem 50 , oraz kontrolowanie znamion, jesli któryś szybko rośnie, zmienia barwe itp. musze isc do lekarza .

  6. #56
    Nałogowiec Avatar marylin
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wicie-Jarosławiec
    Postów
    328

    Domyślnie Odp: znamiona i pieprzyki

    Kasiulka nieraz naderwałam sobie pieprzyki,są mocno ukrwione dlatego dłużej tamuje się krwawienie. Ja mam w okolicy szyi(łańcuszki)i pasa(gumki,paski),a te miejsca są bardziej narażone.Dobrze, że postanowiłaś udać się do dermatologa,lepiej,żeby obejrzał,chociaż u mnie, mimo tych urazów nic się nie działo,to może i u Ciebie będzie w porządku.


  7. #57
    Totalna maniaczka Avatar sztynka
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    1 319

    Domyślnie Odp: znamiona i pieprzyki

    Ja mam pieprzyki w miejscach dziwnych, narażonych na podrażnianie. Kiedyś wróciłam z opalania i mnie zaswędziała ręka i drapnęłam się konkretnie. Patrzę na rękę, a na niej wielki brązowy pieprzyk zdrapałam Nie było krwi, tylko mały strupek. Poszłam do lekarki ogólnej, pokazałam, a ona mówi, żeby obserwować się tylko. Minęło z 10 lat i nie mam śladu po nim. W kwietniu usuwałam na onkologii włókniaka na głowie. To była duża, widoczna zmiana pod włosami, która rosła z biegiem lat. Niestety miałam zabieg i szwy, bo rodzice zamiast 10 lat temu go wypalić u dermatologa , to sobie olali. Na szczęście blizna choć duża, to jest pod włosami. Smarowałam cepanem, ale zaszłam w ciążę i teraz nie mogę.
    Jestem SZTYNKA (zdrobnienie od imienia Justynka)
    nie SZATYNKA bo ja jestem blondynka
    Moje hobby i pasja http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/

  8. #58
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Postów
    33

    Domyślnie Odp: znamiona i pieprzyki

    ja też jestem cała w pieprzykach no może cała to przesadziłam ale mam ich mnóstwo od paru lat się zbieram żeby iść w końcu do dermatologa żeby je obejrzał ... jak to jest że z dzieciakiem się z byle kichnięciem leci do lekarza a jak człowiek ma sam iść się zbadać to się latami zbiera

  9. #59
    Totalna maniaczka Avatar sylla
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    w domku jednorodzinnym... ;-)
    Postów
    1 250

    Domyślnie Odp: znamiona i pieprzyki

    Ja mam parę pieprzyków. Nie jest to jakaś zawrotna ilość ale są .
    Jeden szczególnie jest narażony na podrażnienia. Znajduję się on na brodzie i jest ulubieńcem mojego małego synka. Zawsze go dotyka, maca, głaska. Ja nie wiem co on w nim widzi

  10. #60
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Postów
    3

    Domyślnie Odp: znamiona i pieprzyki

    Ja dam Wam radę, żebyście zrobili dermatoskopie przed wszelkim usuwaniem znamion Wiem, co mówię, bo dzięki temu przez przypadek wykryłam u siebie 3 lata temu czerniaka. I dzięki temu jestem zdrowa i żyję )) Poszłam na badanie, bo moja siostra pracowała wtedy w warszawskim melitusie i miała takie pakiet zniżek. Skorzystałam, bo nie chciałam robić sobie żadnego zabiegu z medycyny estetycznej. Od tego momentu polecam to badanie dosłownie WSZYSTKIM Możemy żyć i przez wiele lat nie zdawać sobie sprawy z tego, co dzieje się z naszą skórą! POZDRAWIAM

  11. #61
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Lublin
    Postów
    13

    Domyślnie Odp: znamiona i pieprzyki

    Każdy pieprzyk i znamię powinno się przebadać u dermatologa, ponieważ pieprzyk jest zmianą nowotworową i faktycznie nigdy nie wiemy co w nas siedzi, a rak nie boli... na poczatku

  12. #62
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Postów
    507

    Domyślnie Odp: znamiona i pieprzyki

    Dziewczyny a usuwałyście takie zmiany laserem? Warto?

  13. #63
    Rozkręcanko ban
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Postów
    43

    Domyślnie Odp: znamiona i pieprzyki

    Warto. O ile nie ma podejrzenia, że jet to na przyklad zmiana złośliwa. Jednak lekarz powinien Ci o tym powiedzieć jeśli się do niego wybierzesz. Sama miałam kilka takich znamion usuwanych z twarzy laserem. Opracja nie wchodziła w grę ponieważ zostawiłaby brzydkie blizny.
    Laser natomiast sprawił,ze praktycznie nie ma po pieprzykach śladu.
    http://clinicadermatologica.pl/
    Ostatnio edytowane przez merlina ; 04-05-2017 o 09:10

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •