Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 26 do 50 z 63

Temat: znamiona i pieprzyki

  1. #26
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: ZNAMIONA i PIEPRZYKI

    ja mam mnóstwo pieprzyków różnej wielkości na całym ciele i kiedyś przy goleniu nóg zacięłam jednego i krwawił ogromnie
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  2. #27
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: ZNAMIONA i PIEPRZYKI

    też mam sporo i chciałam iść na rozpoznanie nie za pomocą oka i analizy tylko komputer bada całe ciało. ale nie wiem jak to dokładnie działa, słyszałyście może o tym?

  3. #28
    SuperVIP Avatar ivonna70
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    2 749

    Domyślnie Odp: ZNAMIONA i PIEPRZYKI

    Wiem, że jest taka metoda, ale osobiście z niej nie korzystałam. Mnie badali profesorowie, którzy mieli po jakieś 80 lat i były do nich kilometrowe kolejki, bo tak dobrze diagnozowali. Nawet nie wiem czy jeszcze żyją, bo badanie robiłam jakieś cztery lata temu.
    Przyznam jednak, że jestem przeciwniczką wszelkich badań komputerowych, bo często nie są miarodajne, a i tak trzeba potem iść do specjalisty, który wszystko ogląda, więc dla mnie to niepotrzebne wywalanie pieniędzy. Ale każdy może mieć inne zdanie.

  4. #29
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: ZNAMIONA i PIEPRZYKI

    akurat mam wyjątkowo beznadziejne historie z lekarzami i ich diagnozami i wydaje mi się że jak mnie prześwietlą takim komputerkiem to będzie lepiej. na 20-go jestem umówiona do dermatolożki, zobaczymy co mi powie. (swoją drogą czekać 2 miesiące na głupie 10 minut wizyty to lekkie przegięcie..)

  5. #30
    Wzorki Club Avatar goslava
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    mazowieckie
    Postów
    2 011

    Domyślnie Odp: ZNAMIONA i PIEPRZYKI

    koleji do specjalistow do masakrycznie wielkie, czlowiek zdarzy kopyta wyciagnac czasami nim lekarz zbada poprostu szok to co sie dzieje z nasza sluzba zdrowia

  6. #31
    No to..wpadłam Avatar izago1
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Grou, Holandia
    Postów
    126

    Domyślnie Laserowe usuwanie pieprzykow

    Gdzie, za ile, czy bolesne. Czy ktos juz to robil?

  7. #32
    VIP Avatar natalia268
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    7 165

    Domyślnie Odp: Laserowe usuwanie pieprzykow


    ________________________________________


  8. #33
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Laserowe usuwanie pieprzykow

    przeniesione.

    przy okazji nie opisałam swoich wrażen z badania, trwało nie 10 minut a 5, kobieta była naprawde beznadziejna, chyba trzeba mieć 100 lat i parchy żeby potraktowali cie poważnie.. ehh.... pierwsze co to dostałam ochrzan, że używam solarium, no to sie wk##, bo nie używam....czyli kobieta sie troche nie zna, bo jako lekarz powinna to widzec...tragedia byłam na maxa niezadowolona, pieprzyki badała okiem, patrząć przez szkło powiększające

  9. #34
    No to..wpadłam Avatar KingaNiewiadomska
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    209

    Domyślnie Odp: ZNAMIONA i PIEPRZYKI

    Ja mama mnostwo znamoin. Są to pieprzyki czarne i odstające... na dodatek duże... Na poczatku mi to nei przeszkadzalo ale z uplywem lat widze ze sporo urosly... Mam to z siostrą po ojcu. Jej usuneli na barku, bo rosl tam gdzie układa się ramiączko od stanika... no i musieli jej usunąć... najpierw do labolatorium probki wyslali czy nie jest rakotworczy ten pieprzyk a potem na śpiocha jej usuneli... Osobiscie nie robie nic zeby je zakrywac na sloncu, bo mam ich na prawde DUZO i sa widoczne... jestem po prostu *********na Musialabym w golfie chodzic zeby je zakryc i uchronic przed sloncem moze kiedys zdecyduje sie na usuniecie kilku od razu... ale to moze kiedys....

  10. #35
    No to..wpadłam Avatar izago1
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Grou, Holandia
    Postów
    126

    Domyślnie Odp: ZNAMIONA i PIEPRZYKI

    Sorki, ze nie zauwazylam tematu, wpisywalam w wyszukiwarke slowo laser i ten temat mi sie nie pojawil.
    W mojej bylej pracy Chinka usuwala laserem ale w zyciu do niej nie pojde. Mysle, ze jej do profesjonalnosci to jeszcze daleko..... Ja mam ok 1 cm na lopatce i go nie lubie, moze w Lodzi jest cos moze wiecie bo bym chciala go usunac.

  11. #36
    Wzorki Club Avatar kobietazpazurem
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    TORUŃ
    Postów
    4 711

    Domyślnie Odp: ZNAMIONA i PIEPRZYKI

    ja mam pieprzyk na ramieniu srednica około 1 cm, ale nic z nim nie robie po co ruszac lekarka udzieliła zgody na nie ruszanie tego więc nie ruszam Nad jeziorkiem czy w solarium przykklejam na to plasterek i juz

  12. #37
    Naczelny Grafik Forumowy Avatar rudzia1985
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    5 853

    Domyślnie Odp: ZNAMIONA i PIEPRZYKI

    jak sie urodzilam to nie mialam nic
    co jakis czas wyskakuja mi malutkie pieprzyki na kazdej konczynie po kilka
    ale mam chyba to po mamie bo ona jest wysypana na calym ciele
    nawet mam pod piersia czego nie wiedzialam moja chlop mi powiedzal

  13. #38
    Totalna maniaczka Avatar mariolak83
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    gdzieś w Polsce
    Postów
    730

    Domyślnie Odp: ZNAMIONA i PIEPRZYKI

    ja mam na pośladku pieprza takiego odstającego od dziecka... ale musze go usunąć bo cierpnie mi pośladek od niego mam nadzieje że nic powaznego tam się nie wylęgło. a drugiego mam na łydce ktorego już pare reazy zgoliłam-tez do wywalenia
    Najpiękniejszym ubraniem kobiety są ramiona kochającego mężczyzny. . .



  14. #39
    No to..wpadłam Avatar izago1
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Grou, Holandia
    Postów
    126

    Domyślnie Odp: ZNAMIONA i PIEPRZYKI

    Opisujemy co kto ma ale nikt nie opisal wrazen po usuwaniu. No gdzie te dziewczyny z usunietymi pieprzami?

  15. #40
    SuperVIP Avatar ivonna70
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    2 749

    Domyślnie Odp: ZNAMIONA i PIEPRZYKI

    Kiedyś już o tym pisałam. Miałam usuwane pieprzyki w ilości 10 sztuk za jednym zamachem. Zabieg był zrobiony nożem elektrycznym. Pod każdy pieprzyk było aplikowane znieczulenie i ciach. Czułam tylko ciepło i smród palonego mięsa. Większość znamion było pod pachą, więc po zabiegu trochę miałam to miejsce odrętwiałe. Nieprzyjemny był tylko smród spalenizny, który utrzymywał się przez dwa dni. Zasypywałam miejsca po wycięciu zasypką dermatologiczną i bardzo szybko się wszystko zagoiło.

  16. #41
    No to..wpadłam Avatar izago1
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Grou, Holandia
    Postów
    126

    Domyślnie Odp: ZNAMIONA i PIEPRZYKI

    Ale chyba inaczej przebiega zabieg usuwania laserem? Nie bolalo Cie pozniej nic ivonna70?

  17. #42
    SuperVIP Avatar ivonna70
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    2 749

    Domyślnie Odp: ZNAMIONA i PIEPRZYKI

    Z pewnością jest spora różnica w tych zabiegach. Szczerze mówiąc już nie pamiętam czy mnie bolało. Z pewnością czułam pewien rodzaj odrętwienia, ale tylko pod pachą. Jeden jeszcze był nad piersią i jeden w pasie. tamte kompletnie mnie nie bolały.

  18. #43
    Nałogowiec Avatar aneczka19895
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    koniec świata... ;)
    Postów
    640

    Domyślnie Odp: ZNAMIONA i PIEPRZYKI

    ja z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że jestem cała *********na ale jest taki jeden pieprzyk który mnie niepokoi... jest praktycznie na linii szczęki i jest to pozostałość po ugryzieniu komara. To było jeszcze gdzieś w podstawówce ale ostatnio zauważyłam na ni włoski i tak se myślę, że pasuje w końcu iść z tym do lekarza. zobaczymy co mi powie

  19. #44
    Rozkręcanko Avatar krasnaludka
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    37

    Domyślnie Odp: ZNAMIONA i PIEPRZYKI

    zero strachu ja nawet się nie spodziewałam poszłam do dermatologa i na stół kazali się położyć usunięte wszystko bez bólu tylko nie można się opalać po zabiegu ani karmić piersią

  20. #45
    No to..wpadłam Avatar akinorew1989
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Sosnowiec
    Postów
    127

    Domyślnie Odp: ZNAMIONA i PIEPRZYKI

    Ja też mam kilka pieprzyków, pani dermatolog kazała usunąć mi te w miejscach, gdzie mam włosy, a inne kazała mi tylko obserwować. Ale póki co nie usunęłam żadnego, nawet tego, który przypadkowo rozdrapałam i zamienił się w tzw. "jajko sadzone". Ważna jest obserwacja znamion, bo nie jest wcale konieczne ich usuwanie.

  21. #46
    VIP Avatar natalia268
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    7 165

    Domyślnie Odp: ZNAMIONA i PIEPRZYKI

    Cytat Napisał krasnaludka Zobacz post
    zero strachu ja nawet się nie spodziewałam poszłam do dermatologa i na stół kazali się położyć usunięte wszystko bez bólu tylko nie można się opalać po zabiegu ani karmić piersią
    ile czasu nie mozna? bo tez słyszałam ze nie można długo moczyć w wodzie.. na basenie itp. ale nie wiem czy to prawda?

    ogólnie ja sie szykuje by sie zapisac na usunięcie, albo pierw na 'konsultacje' ale jakos mi nie po drodze
    ale chce to jak najszybciej zrobic.. bo teraz jest taki najlepszy okres.. gdy sie nie ma własnie kontaktu ze słońcem itd.

    ________________________________________


  22. #47
    Rozkręcanko Avatar krasnaludka
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    37

    Domyślnie Odp: ZNAMIONA i PIEPRZYKI

    chodzi o to żeby miejsca po usunięciu niczym nie zapaprać, żeby nie wdał się jakiś syf i pewnie dlatego gdzieś napisali o wodzie - raczej basen odpada do czasu zagojenia (a to zależy od wielkości znamion) a opalanie ok 10dni trzeba odpuścić. Jak masz możliwość idź jak najszybciej, każde znamie nawet nieświadomie możesz sobie przenieść w inne miejsce - np łańcuszkiem zaczepiając (ja tak się załatwiłam) powodzenia

  23. #48
    Molestantka klawiatury Avatar NiCoLa
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Bydgoszcz
    Postów
    2 035

    Domyślnie Odp: ZNAMIONA i PIEPRZYKI

    Ja miałam znamie usuwane w szpitalu onkologicznym. Miałam usunąć jeszcze drugie, ale tak mnie caly ten zabieg bolał, że już nie poszłam. A jak na razie wszystko ok. Tamto też się okazało że nie był to czerniak, ani nic. Tylko mam bielactwo i jak chodziłam na naświetlania to bali sie o znamiona i kazali usunąć

  24. #49
    Rozkręcanko Avatar krasnaludka
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    37

    Domyślnie Odp: ZNAMIONA i PIEPRZYKI

    tak jak pisałam zależy od wielkości znamiona, ponadto chirurdzy onkolodzy muszą robić to zupełnie inaczej, tam nawet sposób odkładania narzędzi jest ważny, przy podejrzeniu nowotworu lub przy samym nowotworze muszą usunąć podejrzany element z tzw marginesem czyli z każdej strony kilka milimetrów zakładki skóry również wyciąć!

  25. #50
    Rozkręcanko Avatar Golebica
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    53

    Domyślnie Odp: znamiona i pieprzyki

    Dziewczyny, pomóżcie!

    Mam wystający, całkiem spory pieprzyk na twarzy z boku ust... Mam go chyba od urodzenia. Z wiekiem się powiększył, na dodatek zaczęły z niego wyrastać pojedyncze włoski (coś jak myszka, tylko wystająca), oczywiście stoję codziennie z pęsetą i wyrywam te włoski. Ostatnio zauważyłam, że mam jakby ropę na tym pieprzyku, no i ją wycisnęłam. Leciała krew, później strupek się zrobił. Słyszałam, że takie zmiany są groźne. Chciałabym usunąć ten pieprzyk. Gdzie mam się w tej sprawie udać Do dermatologa? U nas są tylko prywatni, raczej kiepscy. I taki dermatolog wypisuje gdzieś skierowanie Jak to jest?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •