Strona 16 z 17 PierwszyPierwszy ... 6121314151617 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 376 do 400 z 425

Temat: Choroby paznokci

  1. #376
    VIP Avatar natalia268
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    7 165

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    Teraz ja z pytaniem, z tym ze nie do końca dokładnym.
    Mój tata skarży sie na ból dużych 'paznokci' u stóp, mówi ze są ciemne i brzydkie. Pokazać nie chce. Myśli ze pomoże jakas masc, a ja boję sie ze to coś poważniejszego, ale nie mam pojęcia co i jak to dokładnie wygląda.
    Tata gra w piłkę nożna, ale raz na tydzień. Na buty nie narzeka, wiec chyba nie możliwe żeby uciskaly albo żeby kopanie piłki jakos na to wpływało ? Chyba ze wiek robi swoje...

    Ma ktoras moze jakiś pomysł, albo spotkała sie z podobną sytuacja ?

    ________________________________________


  2. #377
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Szwecja
    Postów
    66

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    Dziewczyny cz wiecie co to jest?! i jak to leczyc?

  3. #378
    No to..wpadłam
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Postów
    111

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    Wydaje mi sie ze to brodawka wirusowa.moja klientka miala identyczne na wszystkich pazurkach(jak bylam na macierzynskim vhodzla do kogos innego i tam pewnie zlapala)teraz jest juz dobrze ale pomogl jej tylko laser.

  4. #379
    VIP Avatar kiwaczek2
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Nieporęt k/Wwy
    Postów
    1 495

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    natalia - ma problem a nie chce pokazać, jak kazdy facet skoro ciemne i brzydkie i bolą może jednak jakis uraz po piłce? ktos mu stanął na palec, źle kopnął. może to właśnie jakiś siniako krwiak który może sie w koncu zmienić w grzyb




  5. #380
    Nałogowiec Avatar marylin
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wicie-Jarosławiec
    Postów
    328

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    Od złej diety raczej nie boli,stawiam na uderzenie.


  6. #381
    No to..wpadłam
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Jelenia Góra
    Postów
    160

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    Cytat Napisał galbi Zobacz post
    Dziewczyny cz wiecie co to jest?! i jak to leczyc?
    Miałam kiedyś coś podobnego na swoim osobistym palcu. W efekcie zbyt mocnego odchylania skórki wdało i się jakieś zakażenie, był mały upierdliwy ropień, a kiedy się wygoił, miałam takich jakby kilka warstw suchych skórek w tym miejscu. Kiedy je podważyłam, wyglądały dokładnie tak jak na tym zdjęciu. Ale były MIĘKKIE, mogłam je zdzierać.
    Jeśli to jest twarde, to może faktycznie jakaś brodawka...

  7. #382

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    ja również dziękuje za te informacje. Mogą się przydać

  8. #383
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Postów
    16

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    Podejrzewam u siebie początki onycholizy. Jeśli ktoś chciałby rzucić okiem tu są zdjęcia: http://forum.wzorki.info/paznokcie-n...tml#post404809
    Wiem, że powinnam skrócić paznokcie. Powiedzcie mi tylko czy mam skrócić na równo, czyli na kwadrat czy spiłować też te boki tak jak na owal. Właściwie to mam wrażenie, że jak mam dłuższe paznokcie to mniej brudu wchodzi, a jak są krótkie to właśnie ten cały brud się wciska tam pod tą płytkę po ma "blisko" i ma łatwy dostęp. Ale pewnie się mylę, bo wszędzie podaje się informacje, że trzeba skrócić. Trochę boję się piłować te boki, bo w końcu chcę żeby te paznokcie zrosły się z łożyskiem, a to chyba utrudnia. Proszę doradźcie coś. Już nie wiem jak z tym walczyć. Aplikuje olejek z drzewa herbacianego i często myje dłonie mydłem antybakteryjnym.
    A i jeszcze jak byście mogły coś doradzić jak wyczyścić te paznokcie. Wiem, że przy onycholizie nie powinno się grzebać pod paznokciami. Ja wczoraj moczyłam je przez 20 min w wodzie z cytryna, mydłem antybakteryjnym i olejkiem herbacianym, ale ten brudek co jest w tych szczelinach przy bocznych wałach paznokciowych za nic nie chciał wyjść. I z tego wszystkiego wzięłam drewniany patyczek i delikatnie z każdego problematycznego miejsca usunęłam to co tam zalegało. Wiem, że nie powinnam, ale boje się że wda się jakieś zakażenie. Przecież jak się tego nie usunie to jeszcze jakaś grzybica wejdzie. Nie wiem zupełnie co robić. Właściwie to nawet nie wiem skąd tam miałby być brud. Bardziej sprawia to wrażenie jakiegoś obumarłego naskórka, który nie wiem jako to nazwać... "rozkłada się" i ciemnieje ? Ale nie ma to żadnego zapachu, nie ma stanu zapalnego ani jakiś ropnych wykwitów.

  9. #384
    Molestantka klawiatury Avatar kasiulka81
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Katowice
    Postów
    2 023

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    Dzisiaj ja mam do Was pytanie: czy miałyście kiedyś klientkę z grzybicą? Ja miałam niedawno, chorego palca nie stylizowałyśmy zgodne z polecenem pan doktor, pilniki, patyczki i resztę rzeczy przy nej używanych wywaliłam, resztę zdezynfekowałam kilkakrotnie. Postanowiłam nie obsługiwać jej do czasu wyleczenia choroby, którą zarażono ją w salonie stylizacji paznokci. A jak Wy postępujecie w takich przypadkach? Czy ogóle coś takiego Wam się zdarzyło? Ta pani cierpi na grzybicę drożdżoidalną candda paraps losis (H+), trochę na necie poczytałam i jestem przerażona Czy żel też wywalić?

  10. #385
    VIP Avatar nanami7
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Poznań
    Postów
    5 170

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    ja bym sie nie podjela, za duze zagrozenie i lepiej odeslac ta jedna z kwitkiem niz zarazic pozostale klientki...
    Jest między nami gra,
    którą gra się w parach...



    www.paznokcie-poznan.blogspot.com

  11. #386
    Molestantka klawiatury Avatar kasiulka81
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Katowice
    Postów
    2 023

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    Dokładnie Nanami , też tak mam zamiar zrobić, muszę to tylko jakoś delikatnie załatwić, bo ta Pani grzyba dorobiła się w gabinecie stylizacji paznokci i straszne jej było przykro, że takie coś się jej wydarzyło. A powiedz mi proszę ile takie leczenie może trwać i jak rozpoznać że jest wszystko OK?

  12. #387
    VIP Avatar kiwaczek2
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Nieporęt k/Wwy
    Postów
    1 495

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    jak długo to zależy od leków czy w ogóle zadziałają czy nie. na mnie nic nie działało oprócz olejku z drzewa herbacianego. a wszystkie leki do kosza. a jak już będzie ok to na pewno bedzie widać. u mnie trwało to jakieś poł roku.




  13. #388
    Molestantka klawiatury Avatar kasiulka81
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Katowice
    Postów
    2 023

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    Moje kochane dzisiaj zwracam się do Was z inną przypadłością, a mianowicie: mojemu mężowi, średnio raz do roku złuszcza się skóra z kilku palców. Najpierw zaczyna jakby tracić czucie w tych palcach, robi mu się ta skóra taka odrętwała, jakby przebić to igłą to jest tam wolne miejsce, po odpadnięciu tych płatów skóry pod spodem ma nowy, świeży, różowiutki naskórek, może wiecie co to za przypadłość? Ogólnie nie jest to jakoś specjalne uciążliwe, ale zastanawia mnie to od dłuższego czasu więc postanowiłam Was o to zapytać będę wdzięczna za jakąś odpowiedź

  14. #389
    Rozkręcanko Avatar Katia_07
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Zabrze
    Postów
    42

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    Natalia, najprawdopodobniej paznokcie są uszkodzone z powodu grania w piłkę oraz prawdopodobnie z tego powodu wrastają. Widzę, że jesteś z Warszawy, więc o gabinet podologiczny w Twoim mieście nie jest trudno. namów tate na konsultację u podologa, na pewno coś zaradzi

    ---------- Dodano o godzinie 20:05 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 19:50 ----------

    W preparatach podologicznych przeznaczonych do wspomagania leczenia grzybicy paznokci w składzie znajduje się olejek z drzewa herbacianego lub srebro. Ważne, żeby stosować je pod paznokieć, ponieważ grzybica atakuje od strony łożyska (jednym z objawów może być onycholiza). Ważne aby przed wprowadzeniem leków lub preparatów typu olejek z drzewa herbacianego zrobić badanie mykologiczne na obecność grzybów. Ja ze swojej strony polecam serum kolagenowe firmy Arkada (ma w swoim składzie olejek z drzewa herbacianego), więc odżywia łożysko i leczy. Ja to serum daję pacjentom do stosowania przed zabiegiem na Kostce Arkady

  15. #390
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Postów
    3

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    Przy takich zmianach nalezy się udać do dermatologa, chociaż nie zawsze pomoże. Mi pomógł w przypadku zmiany onkologicznej ale nie pomógł w przypadku grzybka.
    ________________

    Bardzo dobry kamerzysta Kalisz

  16. #391
    Totalna maniaczka Avatar sylla
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    w domku jednorodzinnym... ;-)
    Postów
    1 250

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    Dziewczyny proszę Was rzućcie okiem na te paznokcie.
    Trafiła do mnie ostatnio pani której "pozłaził" żel nakładany w salonie X.
    A pod spodem coś takiego....
    Co myślicie ?

    Dodam jeszcze, że pani się tłumaczyła że żel był zakładany 4 tyg temu a między czasie mocno pracowała w ogrodzie i robiła generalne porządki w swoich dwóch domach (domestos i inne mocne detergenty bez zakładania rękawiczek). Mało tego mówiła, że jak tylko jej się coś zapowietrzało to kleiła to klejem do tipsów, na koniec sama sporo spiłowała (za dużo jak na moje oko bo płytka przepiłowana )
    Zafundowała paznokciom niezłe tortury
    Ale czy tam, sobie czegoś nie wyhodowała ?

  17. #392
    VIP Avatar nanami7
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Poznań
    Postów
    5 170

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    Na moje oko nie, ale zdjecie za slabe by moc ocenic. Jedynie co to ma takie zielone plamki, mi sie to np zdarzalo u jednej klientki jak sie zapowietrzyl pazurek i podeszla wilgoc, ale to nie grzybica, zeszlo wraz ze wzrostem pazurkow obserwowac poki co, nic wiecej nie pozostaje
    Jest między nami gra,
    którą gra się w parach...



    www.paznokcie-poznan.blogspot.com

  18. #393
    No to..wpadłam Avatar asiad1990
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Piła
    Postów
    215

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    Dziewczyny poradzcie co z tym zrobić, to pazur chlopa i babra sie. Do lekarza z tym?




    "śmierć urasta do rozmiarów najwyższego dobra, na które jedynie warto czekać gdy już od dawna wszystko inne zawiodło"
    — Fiodor Dostojewski

  19. #394
    No to..wpadłam Avatar Ava
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Marki
    Postów
    109

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    na moje oko to mu wrasta paznokiec

  20. #395
    Szkoleniowiec Avatar Mysiaczeq
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Białystok
    Postów
    727

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    Ziarnina w wyniku wrastania. Niech pojdzie do podologa najlepiej

  21. #396
    Kosmetyczka Avatar Nefra
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Lubelskie
    Postów
    154

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    Źle obcinane paznokcie to pewnie przyczyna,najlepiej w takim stanie to koniecznie do podologa bo chirurg zaraz będzie chcial wycinać

  22. #397
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Postów
    1

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    Dziewczyny bardzo prosze o opinie ! Czy to jest grzybica ? Srodkowy palec a raczej jego opuszek byl doszywany stad jego deformacja ale chodzi o te plamy . Plama z paznokcia po prawej stronie zrasta razem z pazurem ale na tym po lewej pojawila sie nowa po spilowaniu masy Bardzo prosze o opinie

  23. #398

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    Dziewcyzny u mnie pojawilo sie pdoobnie jak u kolezanki historia:
    najpierw dziecwczyna miala na obu kciukach onycholize z 1 panzokcia ladnie zrosla z 2 kciuka powstalo cos takiego .
    na moje oko to jest zespol zielonego paznokcia na kciuku ...
    ale co z 4 pazurkiem u 2 reki? zrobilo si ecos takiego nie iwem zdjelam pani wsyztskie paznokcie i kazlam isc do ddermatologa poniewaz na 4 wyglada to dziwnie jakby plytka odchodizla odwarstwiała sie wiecie co to moze bcy to samo co na kciuku? prosze o pomoc

  24. #399
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Postów
    5

    Unhappy Odp: Choroby paznokci

    Jesli to zly dzial to z gory przepraszam.
    Witam serdecznie, mam na imie Agnieszka i jestem swiezo upieczonym stylista paznokci. Szkole konczylam w Irlandii. Nie byl to zwykly kilku dniowy kurs, a roczne szkolenie z egzaminem zawodowym.
    Mam swoja prace stala, ktora totalnie nie jest zwiazana z branza, ale od miesiaca dorabiam sobie na weekendach w dosc popularnym u mnie Nail Bar. Na poczatku bylo pieknie, praca marzen, ludzie przemili, robie to co kocham, no po prostu super.
    Jednak ostatnio wydazylo sie cos co mocno zmienilo moje zdanie i chcialam sie zapytac czy wy rowniez sie spotkaliscie z czyms takim, z czyms co sie okazalo nagminne.
    Jako ze jestem swiezakiem na razie robie podstawowe rzeczy w salonie, jak manicure hybrydowy, zwyky manicure oraz pedicure.
    W ostatnia sobote przyszla do nas kobieta na podstawowy pedicure, czyli opilowanie oraz kolor z poprzedzajacym moczeniem stop. Kobietka przyszla troszke wczesniej wiec recepcjonistka sama poprosila ja o to by usiadla w fotelu i juz moczyla nogi kiedy ja konczylam robic manicure innej babeczce. Kiedy juz usiadlam do mojego nieszczesnego manicure patrze ze kobieta ma zielono-brunatny paznokiec. Ciary mnie przeszly ale opanowanie zapytalam czy przypadkiem sie nie udezyla w niego. Kobieta z pelnym usmiechem na twarzy zaczela sie smiac ze ona "gnije" - znaczy ze ma infekcje grzybicza...i ze recepcjonistka o tym wie.
    Zmrozilo mnie niesamowicie, przeprosilam pania na chwile, i pedem do recepcjonistki ze to jest grzyb i ze go nie zrobie bo moje narzedzia nie beda sie juz nadawac dalej dla kogos innego. Takie rzeczy plynem sie nie zalatwi, trzeba to do atoclavy wrzucic...ktorej i tak w salonie nie ma...
    Pierwsze pytanie jakie recepcjonistka mnie zapytala to czy kobieta JESZCZE ma paznokiec, jak ma to mam go pomalowac. Oczy wyszly mi na wierzch ze zdziwienia. Nauczona i przemaglowana ze grzyb jest numerem jeden jako przeciwwskazanie do jakiegokolwiek zabiegu, teraz kaza mi jak gdyby nigdy nic pomalowac grzyba lakierem, ktory pozniej zostanie uzyty na zdrowej osobie.
    Zostalam zmuszona do pomalowania tej babki paznokci u stop...w podwojnych rekawiczkach, nie uzywajac zadnych z moich narzedzi. Kobieta miala mega zaawansowana grzybice paznokcia... na wymioty mnie bralo...
    Bylam mila i opanowana w stosunku do niej, a ta na sam koniec jeszcze zlozyla na mnie skarge ze "rozmawialam" o niej, na jej temat i ze poczula sie zle z tym.
    No do jasnej Anielki, jak mozna z usmiechem na twarzy powiedziec ze sie gnije i nic sobie nie robic z infekcji grzybicznej, do tego byc zmuszonym przez salon do obsluzenia klientki jak normalnej zdrowej osoby... w glowie mi sie nie miesci.
    Jutro znowu tam ide...bierze mnie obrzydzenie na sama mysl. Bo rozmawiajac z innymi dziewczynami z salonu...grzybica jest tam na porzadku dziennym i musza obsluzyc klienta bo bedzie "scena". Jak teraz z czystym sumieniem moge polecic komus kolor lakieru, jak wiem ze ktos z grzybica mial go wczesniej. W glowie mi sie nie miesci takie cos...kasa,kasa i jeszcze raz kasa.
    Czy ktos rowniez mial okazje pracowac w takim salonie, albo spotkal sie z czyms takim? Czy ja po prostu przesadzam? :co_sie_dzieje:

    Za pare miesiecy otwieram swoj maly domowy salon paznokci w domu i w zyciu nie obsluze kogos z grzybica. Powiem grzecznie, ze musi szukac pomocy u lekarza, a po leczeniu z checia ja przyjme, nawet z jakims rabatem.

    Sorry za dlugiego posta, musialam sie gdzies wygadac

  25. #400
    Administrator Avatar samaron
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Zgierz
    Postów
    4 314

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    To tylko potwierdza, że opowieści o grzybach w tamtej częsci Europy nie są przesadzone
    Współczuję Ci takiej sytuacji - jeśli to praktyka powszechna, to pewnie ten lakier był już skażony, na dodatek grzyba rozsiewa się przy piłowaniu takiego pazura i wdycha pył, nie wszystko maska zatrzyma...
    Moja rada uciekaj i jak najszybciej idź na swoje.


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. MODELLING GEL 5D - przełom w zdobieniu paznokci
    By Kamis in forum Metoda żelowa
    Odpowiedzi: 187
    Ostatni post / autor: 01-12-2013, 16:14
  2. Zdobienie paznokci - nic trudnego
    By Kamis in forum Pomoc Pytania Problemy
    Odpowiedzi: 93
    Ostatni post / autor: 08-11-2012, 00:15

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •