Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 110

Temat: okres i inne sprawy kobiece

  1. #1
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie okres i inne sprawy kobiece

    Mam taki problem. Biorę Yasminelle już ponad rok. Zawsze mam idealny okres, występuje w 7-dniowej przerwie i trwa 3dni. ostatnio też miałam, ale równy tydzień po znów dostałam i też trwał 3 dni:/ Wiecie może co jest Do ginekologa idę dopiero w maju:/ Nigdzie nie ma wolnych terminów, na prywatnego na razie kasy nie mam, a do obcego nie pójdę
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  2. #2
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: okres

    a bierzesz regularnie? nie zdarza ci sie przesuniecie?
    powinnas jak najszybciej isc do lekarza z krwawieniem to moga przyjąc cie szybciej...

  3. #3
    Totalna maniaczka Avatar Ewelina83
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    727

    Domyślnie Odp: okres

    Jesli dobrze zrozumialam dostalas go po tych 7 dniach?
    Jesli tak to wszystko w porzadku-tez tak mialam jak bralam tabletki-Cilest najpierw wystepowal co do dnia a potem bylo roznie -czasami dostawalam z dniem rozpoczecia nowego opakowania-pytalam lekarza i on powiedzial ze to normalne.
    Krwawieni moze nawet w ogole nie wystapic w czasie brania tabletek


    A jesli dostalas normalnie w 7 dniowej przerwie apotem znow to tez sie tak moze dziac-moze wystapic plamienie..
    Jesli trwalo by dluzej niz 10 dni to natychmiast do lekarza!
    Ostatnio edytowane przez Ewelina83 ; 24-03-2010 o 15:40

  4. #4
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: okres

    Było właśnie najpierw regularne krwawienie 3 dni i po tygodniu znów. A poza tym żadnych innych objawów
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  5. #5
    No to..wpadłam ban
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    219

    Domyślnie Odp: okres

    Tez tak miałam ale tylko na poczatku brania tabletek.

  6. #6
    Totalna maniaczka Avatar Ewelina83
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    727

    Domyślnie Odp: okres

    to nic sie nie martw wszystko jest w porzadku!to pewnie bylo tylk jakies zachwianie organizmu!

  7. #7
    Totalna maniaczka Avatar sylwia-p_86
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Bydgoszcz
    Postów
    718

    Domyślnie Odp: okres

    He he ja mam dokładnie takie same zachwiania organizmu z tym że właśnie zmieniłam z logostu na cilest i teraz poraz drugi 10 dni przed zakonczenim opakowania mam małe plamienia,ale to moze byc spowodowane tym ze z tabletek o wiekszej zawartosci hormonow przeszlam na te o mniejszej kiedys z diane przeszłam na harmonet i miałam dokładnie to samo....Farbstifit nie martw się to nasz organizm się zmienia na wiosne i ma różne właśnie takie zaburzenia jeśli taka sytuacja Ci się powtorzy w nastepnym opakowaniu musisz iśc skonsultowac się z lekarzem bo być może tzreba zmienic tabletki. Teraz pewnie zachodzisz w glowe czy one działaja i się tu tez nie martw bo nawetw takim wypadku chronią cię przed ciążą

  8. #8
    Nałogowiec Avatar afterglow
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Holandia
    Postów
    409

    Domyślnie Odp: okres

    ja radze udac sie do lekarza, takie krwawienia w okresie po przerwie z odstawienia, nie powinny mie miejsca. moga byc znakiem nadzerki
    Farbstift, nie bylas ostatnio zbyt wymeczona, nie dzwigalas itd, itp

  9. #9
    Administrator Avatar samaron
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Zgierz
    Postów
    4 314

    Domyślnie Odp: okres

    Plamienia (nie mylić z krwawieniami) mogą występować w czasie przyjmowania tabletek, ale najczęściej na początku.
    Nie zaszkodzi przejść się do lekarza.
    Fabi a może stres przedmaturalny?
    Stres również potrafi rozregulować hormony.


  10. #10
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: okres

    Ja jakiś rok temu miałam zamrażaną nadżerkę (była bardzo duża). Stresuję się ciągle, brak kasy, klopoty rodzinne etc. No i bardzo źle się czuję, ale to od dawna (omdlenia, bóle głowy, silne osłabienie, kłopoty z nerkami- mam jakiegoś guzka na nerce a lekarz nic z tym nie robi).
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  11. #11
    Kosmetyczka Avatar barbara_kawka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nakło Śląskie
    Postów
    2 160

    Domyślnie Odp: okres

    żadna z nas lekarzem nie jest wiec nie mozemy powiedziec moje drogie czy to normalne czy tez nie ... u jednej mogl lekarz stwierdzic ze normalne a u drugiej takie same objawy a moze byc calkiem cos innego ... kochana powinnas po prostu przejsc do swojego lekarza , powiedziec babom przed toba ze tylko na 5 sek. ze chcesz tylko o cos zapytac . poza tym wydaje mi sie ze tak jak ktoras z kolezanek wyzej napisala moze z plamieniami cie wezmie wczesniej ... albo jesli masz taka mozliwosc to zadzwonic do niego jesli nie masz teraz wizyty i wypytac .

  12. #12
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: okres

    Ja zawsze chodziłam prywatnie, ale niestety teraz kaski nie mam. A ta sama kobieta przyjmuje w państwowej poradni, ale jak byłam tam to mi powiedziano, że dopiero w maju i koniec Koleżanka podała mi namiary na inną lekarkę, ale wiadomo, że inny lekarz to nie to samo
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  13. #13
    Administrator Avatar samaron
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Zgierz
    Postów
    4 314

    Domyślnie Odp: okres

    Cytat Napisał farbstift Zobacz post
    Ja zawsze chodziłam prywatnie, ale niestety teraz kaski nie mam. A ta sama kobieta przyjmuje w państwowej poradni, ale jak byłam tam to mi powiedziano, że dopiero w maju i koniec Koleżanka podała mi namiary na inną lekarkę, ale wiadomo, że inny lekarz to nie to samo
    Fabi, moim zdaniem teraz na szybko idź gdziekolwiek, bo jeśli to coś, tfu, tfu..., a do swojej pójdziesz w maju


  14. #14
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: okres

    Może masz rację. Nienawidzę wizyt u lekarzy Zawsze źle się kończą.
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  15. #15
    Kosmetyczka Avatar barbara_kawka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nakło Śląskie
    Postów
    2 160

    Domyślnie Odp: okres

    kochana jesli chodzisz prywatnie to zadzwon do niej ... napewno chociaz w ten sposob ci pomoze... ja zawsze jak mam jakies watpliwosci dzwonie do mojego lekarza i zawsze pomoze ... i nie martw sie na zapas napewno bedzie ok

  16. #16
    Totalna maniaczka Avatar sylwia-p_86
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Bydgoszcz
    Postów
    718

    Domyślnie Odp: okres

    Cytat Napisał barbara_kawka Zobacz post
    kochana jesli chodzisz prywatnie to zadzwon do niej ... napewno chociaz w ten sposob ci pomoze... ja zawsze jak mam jakies watpliwosci dzwonie do mojego lekarza i zawsze pomoze ... i nie martw sie na zapas napewno bedzie ok
    Dooookładnie..Też mam prywatna lekarkę i zawszę mogę zadzwonić w końcu za coś jej płacisz i to nie tylko za przepisanie recepty.Twój facet nie może zapłacić za ginekologa? w końcu to też jego interes

    Skoro piszesz,że ogólnie się źle czujesz od jakiegoś czasu to również to może być powiązane i szoruj do lekarza.

  17. #17
    Kosmetyczka Avatar barbara_kawka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nakło Śląskie
    Postów
    2 160

    Domyślnie Odp: okres

    a swoja droga taki lekarz jest czlowiekiem ... jak babie powiesz otwarcie ze sie martwisz bo cos takiego sie dzieje a nie masz kasy to ona sobie zanotuje i na nastepny raz zaplacisz ... ja kiedys kasy zapomnialam i bez problemu lekarz mi poszedl na reke .

  18. #18
    No to..wpadłam Avatar Yasumi
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    woj.mazowieckie
    Postów
    203

    Domyślnie Odp: okres

    Cytat Napisał farbstift Zobacz post
    Mam taki problem. Biorę Yasminelle już ponad rok. Zawsze mam idealny okres, występuje w 7-dniowej przerwie i trwa 3dni. ostatnio też miałam, ale równy tydzień po znów dostałam i też trwał 3 dni:/ Wiecie może co jest Do ginekologa idę dopiero w maju:/ Nigdzie nie ma wolnych terminów, na prywatnego na razie kasy nie mam, a do obcego nie pójdę

    Yasminelle zawiera najniższą z dostępnych obecnie w Polsce, dawkę estrogenu (20µg),to tzw.mini pigułka .Jednak jak kazdy lek moze dawac rozne dolegliwosci-co do plamien opisanych przez ciebie,moga sie one pojawiac,zazwyczaj wystepuja w ciagu kilku pierwszych miesiecy stosowania preparatu a pozniej samoistnie ustepuja..jesli mialas duza nadzerke zamrazana rok temu mogla sie ona odnowic-pytanie czy masz bole podbrzuszaw trakcie i po stosunku,czy pojawily sie delikatne plamienia ,stany podgoraczkowe,uplawy?

    ---------- Dodano o godzinie 20:44 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 20:34 ----------

    Cytat Napisał farbstift Zobacz post
    Ja jakiś rok temu miałam zamrażaną nadżerkę (była bardzo duża). Stresuję się ciągle, brak kasy, klopoty rodzinne etc. No i bardzo źle się czuję, ale to od dawna (omdlenia, bóle głowy, silne osłabienie, kłopoty z nerkami- mam jakiegoś guzka na nerce a lekarz nic z tym nie robi).
    objawy opisane powyzej przez ciebie moga pasowac do kilku chorob-czy jestes pod stala opieka jakiegos lekarza
    robilas sobie badania kontrolnew trakcie stosowania antykoncepcji przynajmniej raz na 3 miesiace trzeba pobrac krew na uklad krzepniecia,transaminazy(ASPAT,ALAT,CPK,)bilirubin e,morfologie z obrazem ,poziom żelaza i wit .b12,ob,mocz badanie kontrolne,niestety niewielu ginekologow tego pilnuje mozesz miec silna anemie,migrene,nerwice wegetatywna..

    guzek na nerce?-jakiego typu jesli mozna spytac-jesli to torbiel to zazwyczaj sie jej nie operuje jesli nie powoduje ucisku na drogi moczowe utrudniajac odplyw moczu,robi sie kontrolne usg raz na pol roku i patrzy czy rosnie,w jakim tempie ..

    co do reszty-zalecala bym zadzwonic do swojej ginekolog,powiedziec jej jakie masz objawy i poprosic o wizyte na nfz lub niech telefonicznie ci udzieli jakiejs porady,chociaz uwazam,ze jesli regularnie do niej chodzisz i placisz raz na jakis czas korona by jej z glowy nie spadla gdyby zainteresowala sie pacjentka a nie stanem swego konta,koniecznie musisz zrobic sobie badania,lub niech skieruje cie do innego ginekologa (ps,mam jakies dziwne wrazenie,ze upierasz sie tylko przy kobietach lekarzach-myle sie?)

  19. #19
    Molestantka klawiatury
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    2 665

    Domyślnie Odp: okres

    Ja tez radze wybrac sie z tym do lekarza,jak pisala Basia kazda kobieta ma inny organizm i moze inaczej reagowac.Pozatym jezeli mialas zazwsze w ciagu 7 dni od odstawienia tabletek a teraz to sie zmienilo to jednak porada lekarza byla by wskazana no i byla tez nadzerka.Wszystko bedzie dobrze!

  20. #20
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: okres

    Dziękuję kochane Chyba rzeczywiście zadzwonię.
    Ja mieszkam z facetem i mamy wspólne pieniądze, tylko drobne sumki dla siebie, więc zawsze płacimy wspólnie.
    Ten guz na nerce wyszedł na USG i poszłam z tym do urologa, ale on go po prostu olał i mi dał ziołowe tabletki na pęcherz i czopki przeciwbólowe, bo ja się zwijałam z bólu W przyszłym tygodniu idę do internisty i poproszę o skierowanie i ponowne badanie. Mocz i krew robię bardzo często, bo mam objawy jak przy cukrzycy, ale cukrzycy nie stwierdzono. No i nerki mi dolegają od dzieciństwa a rodzice nigdy na to nie reagowali.
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  21. #21
    Gość
    niezalogowany

    Domyślnie Odp: okres

    ja tam mimo brania 2 lata diane i kilka miesięcy yasminelle krwawie dośc intensywnie po 9-12dni.. teraz to np mam juz 11 dni, a planowo mam miec miesiączke dopiero w sobote ktora ma trwac od9 do 12 dni.. wychodzi na to ze powinnam umrzec na wykrwawienie ... w sumie moja tegomiesięczna miesiaczka potrwa ok3 tygodni, nieźle mam co

  22. #22
    No to..wpadłam Avatar izago1
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Grou, Holandia
    Postów
    126

    Domyślnie Odp: okres

    O jeny Woszczurku wspolczuje Bylas z tym u lekarza?

  23. #23
    Gość
    niezalogowany

    Domyślnie Odp: okres

    chodze izuniu co 2 miesiące na zabiegi takie tam dowcipne... taka juz moja natura...

    wampirem jestem siala la//

  24. #24
    No to..wpadłam ban
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    219

    Domyślnie Odp: okres

    Woszczurku ja miałam tak jak ty miałam łyżeczkowanie i okazało sie ze mam polipa usuneli go a problemy sa nadal...

  25. #25
    Gość
    niezalogowany

    Domyślnie Odp: okres

    ja mam je tylko polipy, nadżerki i ine bajery mam jeszce inne jakies tam łacińskie perwersje ktore im bardziej sie tepi tym szybciej odrastaja

    dlatego co 2 miechy wracam na "samolot" i mam zabiegi... dodam robione prywatnie, bo na NFZ trza czekac po pól roku.. jabym tyle mniała czekac to by mi sie raczysko tego zrobilo...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •