Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 51 do 75 z 110

Temat: okres i inne sprawy kobiece

  1. #51
    Totalna maniaczka Avatar Nnisiaa
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Postów
    1 339

    Domyślnie Odp: okres i inne sprawy kobiece

    jezeli jest mozliwosc bycia w ciazy nie robilabym testu tylko badanie z krwi na ciaze.....a potem zglosila sie do gina...moze jakies zaburzenia masz i sie rozregulowalo wszystko choroba stres wszystko ma wplyw....

  2. #52
    Nałogowiec Avatar minimouse
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    570

    Domyślnie Odp: okres i inne sprawy kobiece

    ja też poszła bym do ginekologa .... wiesz ze jak jest sie w ciąży to nie od razu brzuch rośnie więc jeśli nie masz okresu od 40 dni to nic by nie było widać .... nie jestem doświadczona w tych sprawach ale tak mi się zdaje ... moze to jakieś zwykłe zapalenie i macica stała sie "nabrzmiała" .... ale to tylko moje spekulacje ... jedyne wyjście to lekarz ...

  3. #53
    pss... Avatar Emist
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Postów
    492

    Domyślnie Odp: okres i inne sprawy kobiece

    postraszcie ją jeszcze to na ostry dyżur pójdzie

    a serio,powtórzę się dobitnie : INTERNET NIE JEST FACHOWYM ŹRÓDŁEM INFORMACJI O DOMNIEMANYCH PRZYCZYNACH PROBLEMÓW ZDROWOTNYCH

    po to płacimy podatki,po to niektórzy marnują 5 lat nad książkami żeby zasięgać porady SPECJALISTY! po szkole ! po studiach! nie koleżanek! Koleżanki to Ci mogą ciąże pozamaciczną w wątrobie wmówić a lekarz Cię zbada!
    mam nadzieję,że nikogo nie uraziłam...Dziewczyny,myślcie,dbajcie o siebie!Lekarz nie gryzie!On jest od tego,żeby leczyć i stawiać diagnozy - NIE INTERNET!
    (aczkolwiek mój zawsze mówi "jak pani lekarz nie wykończy,to pani jeszcze pożyje" żarty się go trzymają)

  4. #54
    Gość
    niezalogowany

    Domyślnie Odp: okres i inne sprawy kobiece

    emi ma racje

    idx do lekarza...

    ja robiłam test dla żartu.. w 8 miesiącu ciąży... test wyszedł NEGATYWNY

    TESTY NIE ZAWSZE MÓWIĄ PRAWDE

    czasem poziom hormonu jest za niski aby tesk go wykrył

  5. #55
    Totalna maniaczka Avatar dudejla
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Postów
    1 030

    Domyślnie Odp: okres i inne sprawy kobiece

    Ja też myślę, że lepiej iść do lekarza.
    Po pierwsze poziom hormonu może być zbyt niski, tak jak piszą dziewczyny.
    Po drugie to, że okresu nie ma - nie oznacza ciąży tak jak to, że okres jest nie oznacza, że ciąży nie ma ale nie wiem ile, chyba w trzecim miesiącu może pojawić się jeszcze jakieś plamienie.
    Można też czekać do następnego okresu, to znaczy do dnia kiedy powinien być, ale chyba szkoda niepotrzebnie się stresować. A jak brak okresu wynika z czegoś innego niż potencjalna ciąża to lepiej wiedzieć wcześniej.

    Ja wam powiem, że ja widziałam już trochę porad w internecie i niektóre są przerażające


  6. #56
    No to..wpadłam Avatar anchel
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    śląskie
    Postów
    292

    Domyślnie Odp: okres i inne sprawy kobiece

    Najlepszym wyjściem jest wizyta u ginekologa,ja ostatnio też miałam podobny problem tylko ja już po 2 tygodniach zgłosiłam się do lekarza,okazało się że nie jestem w ciąży tylko widocznie hormony troche poszalały,przepisała mi Luteinę i po 5 dniach dostałam okres. Więc umawiaj się dziewczyno jak najprędzej do lekarza
    Zabawne jak mało ważna jest twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę, a jak niesamowicie niezbędna dla ludzkości gdy prosisz o urlop.

  7. #57
    Totalna maniaczka Avatar Ewelina83
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    727

    Domyślnie Odp: okres i inne sprawy kobiece

    Tak jak dziewczyny pisza najlepiej do lekarza....
    Co do brzucha w pierwszym miesuíacu to mi akurat bylo juz widac od razu mnie wydelo jak balon-no i tez pozniej ludzie gadali ze beda blizniaki
    Fakt to ze nie ma @ przez 40 dni moze miec rozne przyczyny stres, zaburzenia,ciaza,brak owulacji.....
    Co do problemu Woszczurka to ja tak mialam ale jak jeszcze nie stosowalam antykoncepcji dostalam@ ktora trwala ponad miesiac-do dwoch tygodni rodzice nic nie mowili bo ich oczywiscie poinformowalam mloda wtedy bylam ale pozniej juz sie ciagle pytali co jest-najgorsze bylo to ze nie bylo wcale mniej tylko tak jak pierwszego dnia-robialm sie coraz slabsza az w koncu pojechalismy do szpitala-pierwsze co to usg i badanie czy nie ma torbieli albo czegos innego-nie bylo dostalam zastrzyk w du.... i tabletki anty na uregulowanie...Problem znikl w doslownym tego znaczeniu na pol roku-zero@
    pozniej powrocila @ ale juz normalna!
    Jak do tej pory nie mialam problemu...
    teraz kiedy zaczelismy starac sie o 2 dziecko organizm plata mi figle Stosuje NPR i wedlug moich obserwacji ten cykl mam bezowulacyjny wiec z dzidzi nici na ten miesiac

  8. #58
    pss... Avatar Emist
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Postów
    492

    Domyślnie Odp: okres i inne sprawy kobiece

    Po wyjeździe do Irlandii nie miałam okresu 8 m-cy (2 m-ce strachu bo "jestem w ciąży" z eks,jestem za granicą i co teraz a do lekarza nie pójdę bo po co?) - brat zaciągnął mnie siłą,cobym palców z nerwów do końca nie zjadła - 2 torbiele na jajnikach i coś się zaczeło w macicy robić ,strachu było co nie miara, bo stan był nie zaciekawy,gdybym od razu poszła było by ok (wg lekarza na szczęście było jeszcze nie operacyjne).Po leczeniu nadal był brak okresu.A jak się pojawił (w m-dzy czasie poznałam mojego obecnego męża hyhy) to od razu zaskoczyłam - jednak organizm odrzucił potencjalną ciąże.Trudno,zdarza się najlepszym.Dlatego jak tylko coś się zaczyna dziać prosto do lekarza.

  9. #59
    Totalna maniaczka Avatar pinusia6
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Okolice Szczecina
    Postów
    782

    Domyślnie Odp: okres i inne sprawy kobiece

    Dziewczyny ja mam takie pytanko do was.
    Miesiąć temu odstawiłam tabletki i 14-go powinnam już dostać miesiączkę ale ani widu ani słychu
    Czy to przez odstawienie tabletek mogło sie tak zrobić
    Zaznaczę że od ponad 2-ch miesięcy nic ten teges więc nie ma takiej opcji żebym była w ciąży...
    Kucze no nie wiem co się dzieje

  10. #60
    No to..wpadłam Avatar anchel
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    śląskie
    Postów
    292

    Domyślnie Odp: okres i inne sprawy kobiece

    pinusia,przyczyny mogą być różne np;stres więc zamiast się zamartwiać i zgadywać to łap za telefon i umawiaj się do ginekologa Ja się już nauczyłam,że trzeba gina odwiedzać co parę miesięcy,jak 2 lata z rzędu pękły mi torbieliki na jajnikach i to w okresie świąt Bożego Narodzenia,mam fajną Panią ginekolog więc nawet w święta mnie przyjmowała. Także gorąco polecam wizyty czysto kontrolne u lekarza,nawet jak myślicie że przecież nic Wam nie jest to po co...
    Zabawne jak mało ważna jest twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę, a jak niesamowicie niezbędna dla ludzkości gdy prosisz o urlop.

  11. #61
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: okres i inne sprawy kobiece

    Pinusia idź do ginekologa, po co się martwić. Chyba, że z terminem problem. Po odstawieniu tabletek dzieją się takie rzeczy, ale zawsze lepiej się upewnić
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  12. #62
    No to..wpadłam Avatar anecka17171
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    okolice Limanowej
    Postów
    179

    Domyślnie Odp: okres i inne sprawy kobiece

    pinusia ja też tak miałam po odstawieniu dwa miesiące nie miałam okresu ale przeczekałam i dostałam to jest chyba taka reakcja organizmu musi na nowo się przestawić ale jak Cie to niepokoi to radze sie udać do lekarza i bedzie

  13. #63
    Totalna maniaczka Avatar pinusia6
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Okolice Szczecina
    Postów
    782

    Domyślnie Odp: okres i inne sprawy kobiece

    Dziękuję dziewczynki Bardzo mi pomogłyście
    No z wizytą to troszkę ciężko ale chyba sobie pójdę prywatnie bo z naszą służbą zdrowia to tragedia jak nie zapłacisz to się nie doprosisz eh...

  14. #64
    Naczelny Grafik Forumowy Avatar rudzia1985
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    5 853

    Domyślnie Odp: okres i inne sprawy kobiece

    ja, gdy wcinalam tabletki to co 28 dni o tej samej porze dostawalam okres...mialam tak przez dwa lata i jak odstawilam to zaczely mi sie problemy z powrotem, nawet tabletki na zaburzenia miesiaczkowe mi nie pomagaja, a anty juz nie chce...
    stresu nie mam, niczym sie nie denerwuje - po prostu mam taki organizm jak to stwierdzil lekarz

    ostatnio mialam ciekawy przypadek: odkad jestem w niemczech to okres mam roznie, ( nawet alergie zlapalam na kwitnaca trawe, ktorej nie mialam ) czasami nawet przez 3 miesiace brak i tak wlasnie mialam przed swiatami, ze nie mialam go kilka miesiecy, a pojechalam do Polski na swieta to po 2 dniach pobytu pojawil sie okres z normalnym krwawieniem przez 4 dni...
    dziwne, ale prawdziwe moze zmiana klimatu

  15. #65
    Szkoleniowiec Avatar edusia777
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Biała Podlaska
    Postów
    492

    Domyślnie Odp: okres i inne sprawy kobiece

    ja mam do was prosbe. otoz chodze na nauki przedmalzenskie i pani nam dala wykres cyklu miesiaczkowego i tam trzeba wpisywac temperature w kazdym dniu cyklu. tylko ze ja troche o tym zapomnialam, a jak pamietalam to nie mialam rano czasu...:/

    czy moglybyscie mi podpowiedziec jaka powinna byc temperatura w poszczegolnych dniach cyklu? bo glupio mi sie bedzie babie tlumaczyc ze tego nie zrobilam:/ a antykoncepcje i tak mam inna niz kalendarzyk

  16. #66
    No to..wpadłam Avatar anecka17171
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    okolice Limanowej
    Postów
    179

    Domyślnie Odp: okres i inne sprawy kobiece

    ja dokładnie nie pamietam ale w dniach owulacji powinna być podwyższona do jakiś 37 stopni a tak to normalnie 36,6

  17. #67
    Totalna maniaczka Avatar Ewelina83
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    727

    Domyślnie Odp: okres i inne sprawy kobiece

    Cytat Napisał pinusia6 Zobacz post
    Dziewczyny ja mam takie pytanko do was.
    Miesiąć temu odstawiłam tabletki i 14-go powinnam już dostać miesiączkę ale ani widu ani słychu
    Czy to przez odstawienie tabletek mogło sie tak zrobić
    Zaznaczę że od ponad 2-ch miesięcy nic ten teges więc nie ma takiej opcji żebym była w ciąży...
    Kucze no nie wiem co się dzieje
    Moglo tak sie stac ja pierwszy okres po odstawieniu dostalam po 45 dniach teraz juz jest 6 miesiecy od odstawienia a ja dalej mam nie regularne raz 28 raz 35
    Cytat Napisał edusia777 Zobacz post
    ja mam do was prosbe. otoz chodze na nauki przedmalzenskie i pani nam dala wykres cyklu miesiaczkowego i tam trzeba wpisywac temperature w kazdym dniu cyklu. tylko ze ja troche o tym zapomnialam, a jak pamietalam to nie mialam rano czasu...:/

    czy moglybyscie mi podpowiedziec jaka powinna byc temperatura w poszczegolnych dniach cyklu? bo glupio mi sie bedzie babie tlumaczyc ze tego nie zrobilam:/ a antykoncepcje i tak mam inna niz kalendarzyk
    Ciezko powiedziec bo kazdy oraganizm jest inny mi np wacha sie w pierwszej fazie miedyz 36.49 a 36.65 a w drugiej miedzy 36.87 a 37.1
    moja kolezanka natomiast ma faze nizszych temperatur miedzy 36.8-37

    znajdz sobie na necie przykladowe wykresy i z tego spisz albo zajrzyj na stronke www.28dni.pl trzeba sie zearejestrowac bezplatnie i mozesz ogladac wszystkie wykresy
    Ostatnio edytowane przez Emist ; 27-05-2010 o 07:50

  18. #68
    Naczelny Grafik Forumowy Avatar rudzia1985
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    5 853

    Domyślnie Odp: okres i inne sprawy kobiece

    Nie wiedzialam gdzie napisac ale chodzi mi o spozniajacy okres...

    Nie mam okresu juz 2 miesiace ale to byloby u mnie normalne bo mam skoki miesiaczkowe. Dziwi mnie jednak fakt, ze mam poranne i wieczorne mlodsci
    Rano wstaje boli mnie zoladek i jak sie nie napije czegos to czuje, ze polece do lazienki na kibelek i bede wymiotowac. Przechodzi jak ide do pracy i w pracy nic mi nie jest, powraca ten bol jak jestem juz w domu...
    Ide do gina w piatek, moze mi powie cos ciekawego ale...Macie jakas teorie ?
    Dodam, ze robilam test 2 razy, innej firmy i nic nie wykazalo
    Agnieszka

  19. #69
    Kosmetyczka Avatar barbara_kawka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nakło Śląskie
    Postów
    2 160

    Domyślnie Odp: okres i inne sprawy kobiece

    a testy robilas kiedy w jakims odstepie czasowym czy zaraz na poczatku ? rano czy w innej porze dnia bo wiesz .. mi na poczatku testy tez nie wykazaly ... baa.. nawet beta hcg mi nie wykazalo ciazy hm... albo moze jakas cysta czy cos tedy ... ale ja obstawiam mimo wszystko ciaze

  20. #70
    Naczelny Grafik Forumowy Avatar rudzia1985
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    5 853

    Domyślnie Odp: okres i inne sprawy kobiece

    Oba testy robilam po kilku dniach tak jak powinnam dostac miesiaczke, ktorej nie dostalam ani w tym ani w zeszlym miesiacu. Jeden przed poludniem a drugi popoludniu.
    W sumie na dniach powinnam normalnie dostac nastepna
    No ale nic, w piatek do gina, sie okaze co i jak. Az mam stracha
    Agnieszka

  21. #71
    Molestantka klawiatury Avatar DiamondShine
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rzeszów
    Postów
    1 837

    Domyślnie Odp: okres i inne sprawy kobiece

    ja tez stawiam na ciaze napisz w piątek co Ci gin powiedzial

    ja tez sie musze wybrac do gina na jakies badania bo mam strasznie obfity okres masakra normalnie nie mialam tak przed ciaza tylko teraz mam okropnie musze podpaski poporodowe nosic jak mam okres

  22. #72
    VIP Avatar nanami7
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Poznań
    Postów
    5 170

    Domyślnie Odp: okres i inne sprawy kobiece

    Rudzia, nie martw się na zapas
    Jest między nami gra,
    którą gra się w parach...



    www.paznokcie-poznan.blogspot.com

  23. #73
    Naczelny Grafik Forumowy Avatar rudzia1985
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    5 853

    Domyślnie Odp: okres i inne sprawy kobiece

    Nie ide jutro do lekarza..Przelozylam sobie na za tydzien dopiero ale tak czy siak zastanawiam sie co mi jest z tymi bolami
    Napisze nastepnym razem czy bedzie kolejna ciezarna na forum
    Agnieszka

  24. #74
    Kosmetyczka Avatar barbara_kawka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nakło Śląskie
    Postów
    2 160

    Domyślnie Odp: okres i inne sprawy kobiece

    juz sie nie moge doczekac

  25. #75
    Molestantka klawiatury Avatar DiamondShine
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rzeszów
    Postów
    1 837

    Domyślnie Odp: okres i inne sprawy kobiece

    hihi moze zrob sobie za ten czas kolejny test? ;>

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •