Pokaż wyniki 1 do 25 z 95

Temat: Ratunku! OMEGA:)

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Postów
    40

    Domyślnie Odp: Ratunku! OMEGA:)

    Dziewczyny a proszę Was jeszcze rozwińcie temat omega a cukrzyca...niewiele wiem na ten temat..hmmm...tzn NIC(tylko cicho-nie mówcie nikomu

  2. #2
    Totalna maniaczka Avatar sylwia-p_86
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Bydgoszcz
    Postów
    718

    Domyślnie Odp: Ratunku! OMEGA:)

    Głównie chodzi o to że używając Omege można łatwo naruszyć ciągłość naskórka. U osób z cukrzycą takie rany mogą się nie zagoić i paprać zresztą nie tylko przy użyciu niej,ale cążek lub nożyczek.Tak więc pytamy zawsze czy klientka jest chora jeśli tak to uważamy.Wszystko to się wiąże z tzw. stopą cukrzycową,ale może do tego osbny temat ułożymy?Bo to temat na czasie i bardzo ważny.
    Ostatnio edytowane przez sylwia-p_86 ; 28-07-2009 o 20:50

  3. #3
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Ratunku! OMEGA:)

    mnie uczono że omegi już się nie używa. mam ją na super ciężkie przypadki, ale użyłam chyba raz. polecam super wytrwałą tarkę drewnianą do skóry na prawie sucho (wymoczonej ale osuszonej) la femme. tylko wtedy pamiętamy o dokładnej dezynfekcji

  4. #4
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Postów
    57

    Domyślnie Odp: Ratunku! OMEGA:)

    Cytat Napisał Hanuszka22 Zobacz post
    Dziewczyny a proszę Was jeszcze rozwińcie temat omega a cukrzyca...niewiele wiem na ten temat..hmmm...tzn NIC(tylko cicho-nie mówcie nikomu
    Jesli nie wiesz nic na temat pielęgancji stopy cukrzycowej to lepiej nie podejmuj się wykonani pedicure u takiej osoby.

    Pedicure u takiej osoby musi być przeprowadzony bardzo ostrożnie. W przypadku zabiegu pedicure u diabetyka zaleca się pracę frezarką, która posiada odpowiednie końcówki- umożliwiają one bezinwazyjne wykonanie zabiegu. Nie uzywamy ostrych narzędzi typu cążki, omega. Pilniki tylko szklane. Wszelkie watpliwości typu grzybica, drożdżyca odsyłamy do lekarza- diabetycy są bardzo podatni na te choroby.
    Jeśli w gabinecie odwiedzi nas nowa klientka, należy przeprowadzić wywiad, w którym kluczowe pytanie będzie się odnosiło do tego czy nie jest chora na cukrzycę.
    Kosmetyki używane przy takim zabiegu muszą być z adnotacją, że mogą być stosowane u curzyków.
    Ostatnio edytowane przez ssisi2 ; 30-07-2009 o 22:57

  5. #5
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Postów
    40

    Domyślnie Odp: Ratunku! OMEGA:)



    ---------- Dodano o godzinie 12:09 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 11:23 ----------

    dzięki wielkie Buziole!

  6. #6
    Wczytuje się Avatar aniw88
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    24

    Domyślnie Odp: Ratunku! OMEGA:)

    Słyszałam, że jak już się zacznie korzystac z Omegi to już do końca trzeba jej używać

  7. #7
    Nałogowiec Avatar meg19791
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Koszalin tel. 662 033 197
    Postów
    693

    Domyślnie Odp: Ratunku! OMEGA:)

    Nie jestem specem bo nie robię stópek. No ale jak zobaczyłam tą całą "omegę" to z punktu widzenia klientki aż mi stopy zdrętwiały, nigdy bym nie chciała tego zrobić swoim stopom.

  8. #8
    Molestantka klawiatury Avatar Tosiaczek
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Postów
    1 513

    Domyślnie Odp: Ratunku! OMEGA:)

    Wszytskie profesjonalne salony preferują frezarkę albo tarki ale ta omega to jakaś masakra. Widziałam jak to zniszczyło stopy moim znajomym. JAk już raz na to pójdziesz to się od tego nie uwolnisz.. Bo skóra rośnie jak zwariowana. Ja przed wczoraj <28.01> zrobiłam sobie kurs na pedicure frezarką. I za nie długo zabieram się za doprowadzenie nóg mojej mamy po omedze.

    http://bellissima-joanna-werbska.blogspot.com/

    "Możesz wychylić do dna nawet litra, a jednak,
    Nie odnajdziesz uczuć w dużych cyckach bez serca..."

  9. #9
    No to..wpadłam Avatar MalaMi280783
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Postów
    261

    Domyślnie Odp: Ratunku! OMEGA:)

    Co do skaleczenia omegą wiem coś o tym bo sama miałam pokaleczone na zajęciach z pracowni właśnie Ała.. No więc na długości skaleczenia narasta naskórek jak Babilon, po tarkowaniu wzdłuż skaleczenia po trzech dniach znów był Babilon MASAKRA straciłam jedną ładną pięte przez to... Dopiero teraz, po 1,5 roku tarkowania i frezowania w poprzek nacięcia, do głębokości pojawienia się linii nacięcia (taka biała smuga) mam stópkę doprowadzoną do porządku i uspokoiło się ale naprawdę nie polecam Omegi w nieumiejętnych rękach...
    A więc po nacięciu tarkujemy czy frezujemy w poprzek nacięcia aż do głębokości nacięcia, potem cienki frezek i dziub dziub samą linię nacięcia...

  10. #10
    No to..wpadłam
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Białystok
    Postów
    118

    Domyślnie Odp: Ratunku! OMEGA:)

    W szkole na praktykach nas kobieta uczy. I mówiła że jak się zacznie korzystać z omegi to cały czas już później trzeba z niej korzystać, bo naskórek strasznie szybko się nawarstwia. Powiedziała że u nas to będzie nieuniknione, bo musimy umieć się omegą posługiwać i będziemy na sobie się uczyć, czyli moje pięty są straszne cały czas trzeba wycinać. W domu sobie frezarką poprawiam na szczęście.

    A co do cukrzyków to też meiliśmy o tym lekcje. Przy stopie cukrzycowej nie używa się narzędzi mogących zerwać ciągłość tkanek, czyli skórki odsuwa się drewnianym patyczkiem, a pięty tylko i wyłącznie tarką, a jeżeli się zdecydujemy na omegę i tego kogoś skaleczymy, ta rana może mu się nie zagoić wcale i pójść martwica, a jeżeli amputują tej osobie stopę ona pośle nas do sądu .. Także ja osobiście odmawiam pedicure osobom ze stopą cukrzycową.
    *powoli pragnę dojść do perfekcji*

  11. #11
    Totalna maniaczka Avatar Zuuzaneczka
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 055

    Domyślnie Odp: Ratunku! OMEGA:)

    Hmm ja robię pedicure tylko sobie, bardzo rzadko bo zaledwie kilka razy w roku i zawsze używam omegi... Nigdy się nie skaleczyłam ani nic Niestety pedicure frezarką nic mi nie daje, bo bardzo szybko narasta mi naskórek, mam dużo nagniotków i modzeli i jak tego porządnie nie zetnę to nie ma efektu. Bywałam w różnych salonach i w jednym zagościłam na dłużej - robiła mi taka starsza babka zawsze omegą+porządne tarkowanie i całe wakacje z hakiem z głowy, stopy jak pupcia niemowlaka, natomiast w kilku innych miałam robiony frezarką i byłam niezadowolona

  12. #12
    No to..wpadłam Avatar murbania
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    TARNOBRZEG
    Postów
    272

    Domyślnie Odp: Ratunku! OMEGA:)

    dla mnie ta omega to jakś rzeźnia.. pewnie da się zrobić tę samą robotę frezarką ? może być dłużej

  13. #13
    No to..wpadłam Avatar maboul
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Białystok
    Postów
    241

    Domyślnie Odp: Ratunku! OMEGA:)

    Ja też skończyłam kursik z pediksa i babeczka mówiła, że odchodzi się od omegi a używamy jej wyłącznie w przypadkach ostatecznych. Naciskała też na to, że naszą rolą jest wyperswadowanie tego sposobu "wiekowej" klientce, która całe życie robiła pedi omegą oraz przede wszystkim wyjaśnienie powodu dla którego uważa się go za zły (że przy ścinaniu naskórka żyletą naturalną reakcją jest jej nadmierny przyrost w tym miejscu) bo stwierdzenie "nie robi pani omegą bo to jest złe" to jak grochem o ścianę. Trzeba spokojnie wyjaśnić, że technika poszła na tyle do przodu, że naprawdę można zrobić pięknego pediksa nie krzywdząc swoich stóp! Ostatecznie, jeśli klientka będzie przystawać przy swoim, można jej zrobić tą omegą (więc w takich przypadkach warto ją mieć) i spodziewać się jej w niedalekiej przyszłości..
    zapraszam na mój blog http://maboul.pinger.pl/

  14. #14
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Postów
    11

    Domyślnie Odp: Ratunku! OMEGA:)

    Dziewczyny! jakich używacie frezarek,frezów i peelingów do pedicure? i jak to wygląda cenowo?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •