Pokaż wyniki 1 do 25 z 425

Temat: Choroby paznokci

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Molestantka klawiatury ban
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Postów
    1 886

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    a ja znalazłam jeszcze coś takiego.
    Jak zdiagnozować stan zdrowia na podstawie płytki paznokcia?

    Co paznokcie mówią o Twoim zdrowiu? Wygląd
    płytki paznokcia jest ważny dla każdego z nas. Dbamy o to, by były lśniące, gładkie, robimy manicure, jednak nie zawsze wyglądają tak, jak byśmy tego chcieli. Martwimy się wówczas głównie ze względów estetycznych
    , jednak wygląd płytki paznokcia sygnalizuje nam także kłopoty ze zdrowiem. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak rozpoznać zmiany na paznokciach, które świadczą o kłopotach ze zdrowiem.



    rok 1 Białe plamki na paznokciu Białe plamki na paznokciu

    Istnieje szereg zmian na płytce paznokcia, które nie sygnalizują nam kłopotów ze zdrowiem. Białe plamki na płytce paznokcia, które przesuwają się w miarę wzrostu paznokcia to pęcherzyki powietrza, które powstały na skutek urazu.

    krok 2
    Żółte paznokcie - grzybica, płuca, wątroba, nerki, łuszczyca Żółte paznokcie

    Żółty kolor
    paznokcia może być skutkiem używania ciemnych lakierów, zażywania preparatów z beta-karotenem lub palenia papierosów. Jeśli twoje paznokcie są żółte pomimo iż nie używasz lakierów ani nie przyjmujesz preparatów z beta-karotenem udaj się do lekarza. Żółte paznokcie mogą być objawem choroby płuc, wątroby czy nerek (choroba nerek - paznokcie dodatkowo nadmiernie się rozdwajają).

    Często żółte paznokcie są objawem infekcji grzybiczej paznokci. W miarę rozwoju choroby paznokcie mogą stawać się wklęsłe i bardziej kruche. W niektórych przypadkach żółte paznokcie mogą być też objawem poważniejszych chorób takich jak problemy z tarczycą czy łuszczyca czy żółtaczka.


    krok 3
    Pofalowane paznokcie - starzenie się, krążenie, łuszczyca Prążki na paznokciach

    Pionowe prążki, nie sygnalizują żadnej choroby, ich występowanie wiąże się ze starzeniem organizmu i nieco gorszym krążeniem. Poprzeczne bruzdy mogą powstawać na skutek przebytej choroby przebiegającej z wysoką gorączką czy zbyt intensywnego odchudzania. Jeśli jednak na paznokciu pojawiły się fale czy kropki wówczas może być to jeden z pierwszych symptomów łuszczycy lub zapalenia stawów. Łuszczyca jest chorobą skóry
    która w 10% przypadków rozpoczyna się właśnie od paznokci.


    krok 4
    Ciemne linie pod paznokciami powinny być skonsultowane z lekarzem tak szybko jak to tylko możliwe. Może to być czerniak - najbardziej niebezpieczny
    rak skóry. Czarne plamki na paznokciach

    Czarne plamki, które nie przesuwają się w miarę wzrostu paznokcia, to zmiany barwnikowe. Z reguły są one niegroźne, ale warto je zbadać, gdyż może to być czerniak. Jeśli jednak plamki te przypominają drzazgi i przesuwają się do brzegu paznokcia w miarę jego wzrostu, nie masz się czym przejmować. To minimalne wylewy krwi, które powstały na skutek jakiegoś urazu.


    krok 5
    Blade paznokcie - niedobór żelaza, anemia i zaburzenia w układzie krążenia Łamliwe paznokcie

    Kruchość i łamliwość paznokci jest skutkiem niewłaściwego odżywiania, braku witamin i minerałów, a także osłabienia organizmu. Ich przyczyną może być także niewłaściwa pielęgnacja dłoni. Niedobór żelaza, anemia i zaburzenia w układzie krążenia mogą być przyczyną bladości paznokci.


    krok 6
    Białe paznokcie

    Jeśli twoje paznokcie są białe z ciemnymi obwódkami może to oznaczać że masz problemy z wątrobą (np. zapalenie wątroby).


    krok 7
    Niebieskie paznokcie - układ krążenia, serce, płuca Niebieskie paznokcie

    Niebieski odcień na paznokciach może oznaczać, że twój organizm jest niedotleniony (możesz cierpieć na niewydolność układu krążenia, niewydolność serca, problemy z płucami np. zapalenie płuc).


    krok 8
    Popękana, połamana płytka paznokcia Popękane paznokcie

    Popękana, sucha i krucha płytka paznokcia może świadczyć o problemach z tarczycą. Jeśli płytka jest popękana i łamliwa o odcieniu żółtym może to oznaczać infekcję grzybiczą paznokci.


    krok 9
    Opuchnięta skórka wokół paznokci - łuszczyca paznokcia, zapalenie Opuchnięta skóra wokół paznokci

    Jeśli skóra wokół paznokci wydaje się być zaczerwieniona i opuchnięta może być to początkiem łuszczycy paznokci lub zapalenia.


    krok 10
    Obgryzanie paznokci - zły nawyk, przewlekły lęk, depresja Obgryzanie paznokci


    Obgryzanie paznokci może nie być niczym więcej jak tylko złym nawykiem jednak w niektórych przypadkach może być to znak przewlekłego lęku czy depresji, które wymagają leczenia.


    krok 11
    Wypukłe paznokcie


    Jeśli kształt Twoich paznokci ulega zmianie i staja się one wklęsłe, świadczy to o zaburzeniach hormonalnych w Twoim organizmie lub chorobie tarczycy. W niektórych przypadłaś świadczy to także o niedoborze żelaza w organizmie. Jeśli natomiast stają się one zbyt wypukłe – zbadaj swoje serce, płuca i układ krążenia, może to, bowiem sygnalizować zaburzenia w ich funkcjonowaniu.

  2. #2
    No to..wpadłam Avatar netus0406
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Biała Podlaska
    Postów
    134

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    dziewczyny pomocyumówiłam się z kobietą na tipsy ale wczoraj dowiedziałam się że ona miała grzybice paznokci,twierdzi że już sie wyleczyła ,czy w takim przypadku mogę założyć jej tipsy

  3. #3
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar szpila59
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Bolesławiec
    Postów
    3 140

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    Cytat Napisał netus0406 Zobacz post
    dziewczyny pomocyumówiłam się z kobietą na tipsy ale wczoraj dowiedziałam się że ona miała grzybice paznokci,twierdzi że już sie wyleczyła ,czy w takim przypadku mogę założyć jej tipsy
    Najpierw musisz zobaczyć te pazurki... Jeśli nadal mam chociarz minimalne pozostałosci po grzybicy - NIE RÓB Jeśli nie jesteś pewna to poproś ją o zaświadczenie od dermatologa. Jeśli będzie sie upierała przy tipsach i nie przyniesie Ci pisma od dermatologa to poproś ją aby napisała na kartce, że zgadza się na to żebys przełużyła jej pazurki i że robi to na własną odpowiedzialność, żeby później nie było na Ciebie jak jej się tam coś rozwinie.


  4. #4
    No to..wpadłam Avatar netus0406
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Biała Podlaska
    Postów
    134

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    dzięki za odpowiedź.widziałam jej paznokcie ale nie przyjżałam sie dobrze,napewno ma bruzdy.pójde za twoją radą i obejrzę je dokładnie i zobaczymy co to z tego będzie

    ---------- Dodano o godzinie 12:14 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 12:09 ----------

    juz pisałam że napewno ma bruzdy na paznokciach a czy coś więcej to nie wiem bo nie przyjrzałam się ale napewno to zrobię jak przyjdzie.a rękawiczki i dezynfekcja w takich przypadkach to podstawa.a jeśli ona będzie mała jescze stan grzybiczny i ja tego nie zauważę i założę jej tipsy to co się wtedy będzie działo?

  5. #5
    SuperVIP Avatar ivonna70
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    2 749

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    Jeśli na paznokcie niewyleczone nałożysz masę, to stan jej paznokci może się pogorszyć i całe leczenie w łeb weźmie. Natomiast jeśli Ty nie zachowasz odpowiedniej ostrożności, to możesz przenieść chorobę na inne klientki, lub zafundować sobie.

  6. #6
    No to..wpadłam Avatar netus0406
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Biała Podlaska
    Postów
    134

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    no właśnie tego się najbardziej boję!no nic obejżymy pomyślimy.jescze raz dziękuję za odpowiedź

  7. #7
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    prosze artykuj z AP
    moze sie komus przyda
    po kliknieciu sie powiekszy




    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  8. #8
    SuperVIP Avatar ivonna70
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    2 749

    Domyślnie Odp: Choroby paznokci

    Cytat Napisał netus0406 Zobacz post
    dziewczyny pomocyumówiłam się z kobietą na tipsy ale wczoraj dowiedziałam się że ona miała grzybice paznokci,twierdzi że już sie wyleczyła ,czy w takim przypadku mogę założyć jej tipsy
    Nigdy nie można robić klientce paznokci na jej odpowiedzialność. Jeśli coś jest nie tak odmawiamy i nie ma, że boli. Ona się zgodzi, a potem u lekarza nie przyzna się, że chciała, tylko, ze jej zrobiono.
    Musisz mieć pewność, że leczenie zostało zakończone sukcesem, jeśli masz choć cień wątpliwości, zwyczajnie odmów. Jednak, gdybyś się zdecydowała zrobić usługę, pamiętaj o rękawiczkach i na wszelki wypadek wyrzuć pilniki, a pozostałe przybory zdezynfekuj.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. MODELLING GEL 5D - przełom w zdobieniu paznokci
    By Kamis in forum Metoda żelowa
    Odpowiedzi: 187
    Ostatni post / autor: 01-12-2013, 15:14
  2. Zdobienie paznokci - nic trudnego
    By Kamis in forum Pomoc Pytania Problemy
    Odpowiedzi: 93
    Ostatni post / autor: 07-11-2012, 23:15

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •