ja wykonuję takie zabiegi od zawsze, w szkole kosmetycznej byly na porządku dziennym, nie wyobrażam sobie bez nich swojego gabinetu. uwaga. brak użycia preparatu pod parafinę może narobić więcej szkód niż pomóc.

polecam zabieg, zwłaszcza, że parafin są w przeróżnych zapachach obecnie. ja stosuję pomarańczową do zabiegu używam preparatów depileve. zanurzam po 3 razy, oczywiście wczesniej pokrywam dłonie/stopy mleczkiem kolagenowym z elastyną , potem folia i w skarpety lub rękawice zabiegowe na około 25 minut.. na koniec krem.

---------- Dodano o godzinie 21:38 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 21:34 ----------

Cytat Napisał milart Zobacz post
dziewczyny jak łączycie zabieg manicure z parafiną najpierw robię manicure później peeling maska i parafina a na końcu maluje paznokcie
ja właśnie tak robię. po kremie po zabiegu parafinowym, odtłuszczam płytkę i maluję.

---------- Dodano o godzinie 21:42 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 21:38 ----------

Cytat Napisał agulan82 Zobacz post
A ja nie tak i z tego co tutaj dziewczyny na watku pisaly to chyba powinno sie tak robic - Manicure, malowanie, peeling, maska i parafina bo po zabiegu parafinowym paznokcie sa tak natluszczone, ze lakier moze sie slabo trzymac

hm, jestem innego zdania. zrobiłam tak kiedyś w tej kolejności i lakier się odparzył.poza tym, peeling po malowaniu, na świeże pazurki-szkoda pracy bo czeka go zmycie i podwójna robota

---------- Dodano o godzinie 21:46 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 21:42 ----------

Cytat Napisał westa Zobacz post
zabiegi przy użyciu parafinki są bardzo przyjemne i efektywne, do tego można spokojnie zrobić sobie taki zabieg samej w domu, nie potrzeba koniecznie parafiniarki, możemy sobie same podgrzac parafinkę w garnku na wolnym ogniu i nie musi to być koniecznie parafinka kosmetyczna, wystarczy taka zwykła, trzeba tylko dolać do niej oleju parafinowego, bo inaczej bardzo się kruszy
oczywiście podstawa przed to peeling i tłusty krem, aby uniknąć poparzeń
parafinkę można stosować także w kosmetyce w celu rozpulchnienia skóry przed zabiegiem manualnego oczyszczania, ale to już chyba Was mniej interesuje...

to bardzo ważne ta ostatnia sprawa. ja do cery tłustej, trądzikowej zawsze stosuję parafinę lub maskę ziołową rozgrzewającą przed oczyszczaniem. takiego rozpulchnienia nie daje żadna kremowa maska rozplchniająca

---------- Dodano o godzinie 21:57 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 21:46 ----------

Cytat Napisał Aldonka Zobacz post
Nie zgodze sie z tym ze parafina traci swoje wlasciwosci po podgrzaniu.Parafina spelnia role przekaznika wszystkich substancji pielegnacyjnych aplikowanych pod nia,poprzez swoje cieplo.
dokładnie tak
mialam kiedyś zalecone przez lekarza zabiegi parafinowe na kręgosłup. olbrzymi plaster parafiny po zabiegu lądował w naczyniu gdzie się podgrzewała parafina i formowalli z niego kolejne plastry dla innych pacjentów