Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy 12345678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 76 do 100 z 211

Temat: Kto to jest pseudo-stylistka??

  1. #76
    No to..wpadłam Avatar lena2711
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    kAMIENNA GÓRA (woj.dolnośląskie)
    Postów
    136

    Domyślnie Odp: Kto to jest?

    Ja też bardzo lubię tu zaglądać.Nie mam dużo czasu,ale jak mam chwilę to od razu włączam komputer.Po prostu jesteście kochane.Jeśli chodzi o certyfikaty i dyplomy to można sobie zamówić na allegro razem z płytą za niewielki pieniądze i to jest najgorsze KURS 3DVD AKRYL+ZEL+TIPSY +50 filmow!+2 DYPLOMY (761590330) - Aukcje internetowe Allegro

  2. #77
    Wolny strzelec <3 Avatar plushak
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Postów
    3 505

    Domyślnie Odp: Kto to jest?

    mam taką płytke ale dyplomu nie dostałam
    powiem Wam że nawet na tej płytce fajne zdobienia są pokazane
    szkoda że nie mogę wrzucić nigdzie ;/









  3. #78
    No to..wpadłam Avatar lena2711
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    kAMIENNA GÓRA (woj.dolnośląskie)
    Postów
    136

    Domyślnie Odp: Kto to jest?

    Zdobienia są fajne i ciekawe i czasami warto mieć taką płytę,bo ja sama posiadam dwie ze wzorami.Chodzi mi przede wszystkim o te dyplomy(wydaje mi się że to jest jakiś przekręt)JEŚLI SIĘ MYLĘ to niech ktoś się wypowie

  4. #79
    Nałogowiec Avatar Etna
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Białystok
    Postów
    614

    Domyślnie Odp: Kto to jest?

    "Zapomniał wół jak cielęciem był" Święte słowa! Te forum jest naszym drugim światem, lepszym światem

  5. #80
    hehehehe Avatar Agusia_pa2
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cieszyn/Helmstedt
    Postów
    1 421

    Domyślnie Odp: Kto to jest?

    Cytat Napisał lena2711 Zobacz post
    Ja też bardzo lubię tu zaglądać.Nie mam dużo czasu,ale jak mam chwilę to od razu włączam komputer.Po prostu jesteście kochane.Jeśli chodzi o certyfikaty i dyplomy to można sobie zamówić na allegro razem z płytą za niewielki pieniądze i to jest najgorsze KURS 3DVD AKRYL+ZEL+TIPSY +50 filmow!+2 DYPLOMY (761590330) - Aukcje internetowe Allegro
    Tak patrze na tą aukcję i normalnie masakra, ja bym w zyciu tego nie kupila bo po tych pazurkach widać brak profesjonalizmu, łopaty itp..ehh co ludzie nie robia zeby kase zbić..
    Nie patrz nigdy na twarz, czy piekna i mila. Patrz tylko na serce, bo w nim dobroć i sila



  6. #81
    Nałogowiec Avatar afterglow
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Holandia
    Postów
    409

    Domyślnie Odp: Kto to jest?

    mała bedzie na bank pamietac. bo dzieki niej tutaj jestem. przed wyjazdem do NL zdecydowalam ze bede robic pazurki sobie.. no i szperlam w necie co i jak. jedna panna mnei skrytykowala, ze o co ja ja pytam, bo ona mi nie powie wiedzy z kursu za 3 tysiace wiec w ogole co ja tutaj robie... odpuscilam, nastepnego dnia szukalam forum... trafilam na pewne fioletowe ;D na pewno bedziecie wiedziec o jakie chodzi <lol> i bylo doklandeni to samo.
    " a ty tu czego pseudostylisko? na kurs a nie nasza wiedze wykorzystujesz! my za wiedze placilysmy nie male pieniadze..."
    az w koncu trtafilam na bloog malej, gdzie pisala krok po kroku jak robic tips czy forme.i tak sobie czytalam czytalam. natrafilam na jej gg, i mozliwosc korzystania w razie pytan. i tak tutaj jestem... moze i to opatrznosc boza bo tu tez poznalam najwspanialszego szkoleniowca pod sloncem ukklony Basiu
    wkurzylo mnie to ze tam tak traktuja ludzi ktorrzy po prostu chca rozwinac zainteresowanie... a tutaj? cud miod i malina. atmosfera GIT, osoby pomagajace, zyczliwe... a tam... tragedia... nigdy na innym forum. zawsze tutaj.

    wiec brak papierka o niczym nie swiadczy. jedynie moze pomoc w wykonywaniu zawodu na bialo
    choc nie powiem- na kursie wiele sie dowiedzialam ale w zyciu nie skrytykuje osoby ktora nie ma kwalifikacji! ba- jeszcze pomoge

  7. #82
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Postów
    33

    Domyślnie Odp: Kto to jest?

    Może i ja coś dodam od siebie. Dla mnie "pseudo-stylistki" to takie, które uważają że zjadły wszystkie rozumy świata, wiedzą wszystko o wszystkim lepiej, nie da się im nic powiedzieć, bo zawsze mają swoje wytłumaczenie. Nieważne czy mają kurs na papierku czy nie, ja sama jestem dowodem że kurs to nie wszytko, gdybym robiła wszystko tak jak nauczono mnie to bym była daleko za sobą. Internet daje nam wiele możliwości, dzięki niemu możemy się świetnie doszkolić, podpatrzyc to czego nie zauważyliśmy na kursie.

    Czasami gorszymi "pseudo-stylistkami" są panny po kursie, bo "one wiedzą lepiej bo tak było na kursie".
    Ja przestałam z taką ciemnotą walczyć, gdy któraś z klientek mi mówi że pani X powiedziała, że to nie tak powinno być to zawsze pytam o jedno: a jak długo trzymały się pani paznokcie od pani X?
    Jakoś zawsze odpowiedź jest podobna... krótko.








    Wczoraj robiłam dziewczynie paznokcie, żelowe.
    Biedna robiła po raz ostatni półtora roku temu, w jakimś salonie. Bez dezynfekcji, to zmatowienia naturalnej płytki użyła tego samego pilnika co do opiłowania tipsów(kształtu bo nie matowiła ich w ogóle, a i granicy nie zlikwidowała).
    Dziewczyna po 3 tygodniach straciła wszystkie paznokcie, były tak grube, że jej się palce wydawały ciężkie, nie. Lini stresu w ogóle nie wybudowała, zrobiła jej totalne skocznie. A co najgorsze... spiłowała jej masakrycznie płytke naturalną, tak, ze dziewczyna później miała 5 warstw lakieru do paznokci żeby można było dotknąć jej palca, tak ją bolały.
    i przez ten cały czas nie chciała już robić paznokci, bo to przecież strasznie boli! Dopiero, gdy jej siostra zrobiła sobie pazurki, to ta się zdecydowała. I była zdziwiona że nic a nic nie boli
    Ostatnio edytowane przez katkasiek ; 21-10-2009 o 11:24

  8. #83
    Rozkręcanko Avatar paackaa
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Lubin
    Postów
    30

    Domyślnie Odp: Kto to jest?

    Hej a ja mam takie pytanko. Dostalam ofertę miejsca do robienia pazukrow w salonie kosmetycznym i jest tam tez solarium jestem bardzo szczesliwa, ze ktos docenił moje umiejętnośći ale nie mam zadnego certyfikatu. Własciciel wie, ze nie mam ukonczonego kursu, a mimo to chce mnie przyjąć. Czy nie ma zadnych przeciwskazan do mojej pracy ?

  9. #84
    Gość
    niezalogowany

    Domyślnie Odp: Kto to jest?

    nie chcę się wymądrzać bo nie wiem jak to wygląda ze strony formalnej, wymogi itd, ale moim zdaniem to nie powinno byc tak że ten kto nie ma kursu ma także zakaz robienia pazurków w salonie bo nie papier się liczy lecz umiejętności.

    jesli czujesz sie na siłach i umiesz robić paznokcie na tyle aby nie urągać "salonowi" to edyne co bym zrobiła na twoi miejscu to dogadała sie z szefem/szefową o znalezienie dla ciebie jakiegoś kursu czy pokazu czy czegoś w tym guscie z dezynfekcji. ja bym tak zrobiła

  10. #85
    Rozkręcanko Avatar paackaa
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Lubin
    Postów
    30

    Domyślnie Odp: Kto to jest?

    juz myslalam o tym , by szef zapewnił mi jakis kurs zeby był jaki kolwiek papier. Bo pazurki robie juz dłuższy czas znam choroby paznokci zasady dezynfekcji cały czas sie uczę i czytam, chce sie rozwijać. Moje umiejętnosci są wieksze niż niektórych pań szczycacych nie niezliczoną liczbą kursów. Dziekuje za podpowiedz

  11. #86
    Wizażystka Avatar Ladyss
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    1 022

    Domyślnie Odp: Kto to jest?

    No myślę że jakiś kursik na pewno Ci się przyda bo niektóre klientki mogą zażyczyć sobie abyś pokazała jakieś zaświadczenie z tego co się orientuję to jeszcze nie ma takich wymogów aby tylko osoby z wykształceniem w tym zawodzie mogły pracować w salonie. W szkole nawet dowiedziałam się że jak na razie kosmetyczka nie musi mieć nawet ukończonej szkoły czy kursu i podobno w Częstochowskich salonach takie Panie pracują

  12. #87
    Rozkręcanko Avatar paackaa
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Lubin
    Postów
    30

    Domyślnie Odp: Kto to jest?

    Ja napewno chce skonczyć kurs, myslałam tez o studium kosmetycznym ale chce zarobić na to pracując teraz. Bo nie chciałabym mieć jakiś nieprzyjemności z powodu braku papierka

  13. #88
    Instruktor Mistero Milano Avatar Anna Kosińska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cuijk Holandia
    Postów
    1 729

    Domyślnie Odp: Kto to jest?

    paackaa Ja radzilabym abys postarala sie o jakis certyfiakat
    ,jesli Cie doceniono to mozesz to wykorzytac i cos takiego zaproponowac szefowi dla dobra salonu i renomie salonu..wiesz klientki dosyc czesto sie pytaja o certyfiakaty,wiec mysle ze chcociazby dla swietego spokoju warto posiadac taki papierek...a urzedy rowniez na to patrza,jak wiadoo kazdy rejon rzadzi sie swoimi prawami..jedni przymkna oko a drudzy beda marudzic i sprawiac problemy,wiec warto zagadac delikatnie z szefostwem...

  14. #89
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Kto to jest?

    ze względów formalnych na pewno sanepid to podstawa

  15. #90
    Totalna maniaczka Avatar hersa
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 026

    Domyślnie Odp: Kto to jest?

    moim zdaniem przed zatrudnieniem powinno się sprawdzać więdzę na temet higieny pracy, choroby i budowy paznokci oraz umiejętności praktyczne itp, itd. Wiele jest dziewczyn po kursach które nie potrafią przedłużyć paznokcia na formie. Moja koleżanka jest po studium kosmetologicznym i jak sie jej spytałam jaki biały zel poleca to mi powiedziła że ona używa tylko białych tipsów... poprostu żenada. Certyfikat można kupić bardzo tanio, ale uważam że powinny się na to skusić tylko dziewczyny, które naprawdę mają o tym pojęcie, a szkoda im pieniędzy na kursy. Lepiej te pieniadze wydać na doszkalanie czy warsztaty (moim zdaniem).
    Inna koleżanka robiła paznokcie bo to jej pasja. Zdecydowała się na kurs żeby mieć papier i ewentualnie dowiedzić się czegoś co sama pomineła i wiecie co? Jak instruktorka zobaczyła, ze ona ma o tym pojęcie i dobrze robi pazury, to zamiast patrzeć co ona robi wyjęła komórkę i pisała SMSy! Szczyt wszystkiego... Jakbym miała płacić za taki kurs to wolałaybm kupić.
    KURS STYLIZACJI PAZNOKCI 3 METODY+CERTYFIKAT+ KURS (854688801) - Aukcje internetowe Allegro

  16. #91
    Gość
    niezalogowany

    Domyślnie Odp: Kto to jest?

    no to jeszzcze tanszy... ja kiedys znalazłam za 40 zl... chyb a se kupie

  17. #92
    Totalna maniaczka Avatar hersa
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 026

    Domyślnie Odp: Kto to jest?

    też się zastanawiałam nad kupnem, ale nie wiem jeszcze czy będę pracowała w zawodzie (elektronik) czy poświęcę się paznokciom. Ale na samą myśl o bolących plecach... eh... A tak w ogóle to jak to jest, jakbym np. kupiła teraz taki certyfikat to muszę za kilka lat odnawiać kursy jeśli nie będę pracować w zawodzie? Czy on juz do końca zycia będzie ważny? O co chodzi z wpisywaniem do bazy MEN? Potrzebne to?

  18. #93
    Gość
    niezalogowany

    Domyślnie Odp: Kto to jest?

    mnie sie wydaje ze to chodzi o to że to jest legalne...tzn że każdy moze sobie założyć zrobić filmik, zrobić certyfikat w gimpie i jazda sia la la z interesem
    a tu nie tak prosto, w innych własnie kursach widze ze nie maja tych wpisów a pazury robią tak ochydne ze sie rzygać che...

    może to jest tak, że ktoś kto wydaje te certyfikaty z MENem to musi byc w miare rozgarniętym żeby taki "kurs korespondecyjny" poprowadzic


    może aanamon cos podpowie, bo ja to sie n ie zanm. tylko tak se na chłopski rozum wiesiółkowski mysle

  19. #94
    Totalna maniaczka Avatar hersa
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 026

    Domyślnie Odp: Kto to jest?

    Z tego co wyczytałam gdzieś kiedyś to zaświadczenie MEN nie jest potrzebne, ale pewna nie jestem dlatego pytam I nawet na kursach "normalnych" w sensie niekorespondencyjnych nie zawsze dają że to do ewidecji MEN idzie. A certyfikat moze wystawić każdy kto ma do tego uprawnienia i jego nr idzie do bazy numerów certyfikatów i jest legalny, tak jakby się "normalny" kurs zrobiło. Niech się wypowie jakiś instruktor albo ktoś kto ma o tym jakieś pojęcie

  20. #95
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Kto to jest?

    niestety wydaje mi się że na allegro wystawiane są certyfikaty przez osoby które nie mają do tego uprawnień. nie wiem czy ktoś z uprawnieniem podpisywał by się pod taką metodą nauki. zrobić certyfikat każdy może..

  21. #96
    Rozkręcanko Avatar paackaa
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Lubin
    Postów
    30

    Domyślnie Odp: Kto to jest?

    Dziekuję wam bardzo za informacje, porozmawiam z szefem(przyszłym ), by postarał się załatwić dla mnie kurs, bo jednak dla klientek w salonach jest to ważne.

  22. #97
    VIP Avatar nanami7
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Poznań
    Postów
    5 170

    Domyślnie Odp: Kto to jest?

    ja Wam powiem, że rozmawiałam kiedyś z jedną laską po szkole kosmetycznej i certyfikatem na pazury. I mi opowiadała różne dziwne rzeczy i ja jej też. Wogóle te jej paznokcie były płaskie i takie "do góry" zawinięte... I takie osoby chcą otwierać swój salon ! Ratuj się kto może ...:/ To są właśnie "pseudostylistki".
    Poza tym ja nie mam kursu. Widzę nie raz jakie cuda wyprawiają stylistki "po kursie"

  23. #98
    Totalna maniaczka Avatar hersa
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 026

    Domyślnie Odp: Kto to jest?

    Cytat Napisał nanami7 Zobacz post
    Poza tym ja nie mam kursu. Widzę nie raz jakie cuda wyprawiają stylistki "po kursie"
    Ja też nie mam kursu, zresztą nie mam teraz czasu robić pazurów zarobkowo, traktuję to jako zajęcie hobbystyczne. Ale niech mi ktoś powie ze jestem tipsiarą to w ryło zarobi. Niech idzie do salonu do pani po kursie która nie potrafi na formie robić.

    Robiłam pazury znajomej mamy i mi mówiła, że kiedyś robiła u koleżanki, ale tamta otworzyła salon i bierze dużo więcej kasy i poprostu nie stać jej na to żeby płacić 80zł co tydzień bo jej się żel nie trzyma. Mówi ze była 2 razy tam i raz ściągnęła jej pazury frezarką i jak jej zrobiła potem to jej odpadły po tygodniu. Dodam, ze mega krótka i malutka płytka jak u dziecka i tamta jej to na tipsie robiła... Babka mi mówi, że pewnie po tej frezarce się nie trzymają bo jak robiła jej kiedyś cały czas w domu to było ok. Płytka faktycznie lekko przepiłowana, ale jak ja jej zrobiłam to żel trzymał się 3 tygodnie czyli aż do samej odnowy bez żadnych zapowietrzeń...

    Najbardziej boli mnie to, że te które wydały ponad 1000zł na kurs to zazdrosne są, ze ktoś robi lepiej od nich i nauczył się sam (nie mówię o wszystkich) tylko o tych wstrętnych naśmiewaczkach. Bo największy problem mają te którym kursy nic nie dały. Na niektórych forach to nic nie pomogą bo nie masz kursu. Przecież nigdy nikogo nie pytałam jak się robi paznokcie od podstaw... Czasami potrzeba coś spytać odnośnie techniki jak lepiej, jakie lepsze materiały, pilniki itp, to odpiszą -Idź na kurs... To po co jest takie forum? żeby się chwalić ile to się na kurs wydało... nie rozumiem.

    Uwielbiam to forum żadnego naśmiewania

    ale się rozpisałam uch...

  24. #99
    Wizażystka Avatar Ladyss
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    1 022

    Domyślnie Odp: Kto to jest?

    Oj święte słowa dziewczyny nie przejmujcie się, ja mam ukończony kurs a raczej szkołę i Wam kochane do pięt nie dorastam wiem że fuszerki nie odwalam ale mogło i powinno być lepiej.

  25. #100
    Rozkręcanko Avatar Wiktoria
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Postów
    41

    Domyślnie Odp: Kto to jest?

    Kurs to nie wszystko- ja stosuję jedną, podstawową zasadę: trening czyni mistrza, no a gdy jeszcze mamy do dyspozycji takie cudowne forum,które jest kopalnią wiedzy i na którym zawsze możemy prosić o pomoc i opinie, a przede wszystkim rady i wskazówki to przy ciężkiej pracy i dążeniu do doskonałości damy radę i też może kiedyś uda nam się robić pazurki "dorastające innym do pięt" he he
    "Impossible is nothing"

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. oczyszczanie cery
    By karolinka_zuzia1989 in forum Pielęgnacja twarzy i ciała
    Odpowiedzi: 110
    Ostatni post / autor: 12-05-2024, 12:00
  2. Choroby paznokci
    By seqoya in forum Choroby paznokci
    Odpowiedzi: 424
    Ostatni post / autor: 10-08-2021, 14:57
  3. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-08-2019, 16:15
  4. Plastry oczyszczające organizm z toksyn!
    By mariolak83 in forum Zdrowie
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 24-03-2018, 20:50

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •