Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki 26 do 50 z 181

Temat: Zadbaj o stopy

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: Piling

    MORELA

    Morele warto jeść świeże i suszone, pic sok morelowy, ponieważ działa wzmacniająco na organizm – zawiera dużo witaminy C, A, B i PP oraz żelazo, fosfor, potas – to najlepszy naturalny lek przeciw anemii. Jedząc morele zyskujemy naturalnie ładny koloryt cery.

    Peeling morelowy uzyskujemy z drobno zmielonych pestek morelowych. Najlepiej rozdrobnić pestki w moździerzu – jeśli chcemy, by nasz peeling miał jeszcze właściwości odżywcze nie usuwamy środka pestki tzw. „migdałka”, który zawiera olej pięknie odżywiający skórę.

    Rozdrobnione pestki mieszamy ze śmietanką kosmetyczną, balsamem lub zwykłą, gęstą śmietaną i nakładamy na skórę – na twarz staramy się położyć bardzo miałko rozdrobnione pestki. Pozostawiamy preparat na parę minut na skórze, następnie delikatnymi kolistymi ruchami masujemy na skórze – na twarzy rozpoczynamy taki masaż od boku policzków ku środkowi twarzy,
    nie masujemy praktycznie okolic pod oczami – jednak nakładamy tam peeling, szczególnie jeśli są tam migdałki.

    Nogi masujemy od dołu w górę. Tak samo brzuch – zawsze nasz masaż musi być w „stronę serca”. Ten peeling jest świetny do oczyszczenia pięt ze zgrubiałego naskórka – pięty i generalnie spód stopy możemy masować energicznymi ruchami.

    CUKIER

    Peeling z cukru to odkrycie ostatnich lat. Potrzebne jest ½ szklanki cukru 4-5 łyżek oliwy z oliwek. Mieszamy te dwa składniki i natychmiast nakładamy na ciało wcierając w zdecydowany sposób., następnie spłukujemy ciało ciepłą (nie gorącą) wodą.

    Taki peeling możemy wzbogacić:
    połową szklanki kryształów z alg morskich
    połową szklanki rozgniecionych malin (ich pestki dodatkowo ścierają naskórek - w zimie można zastosować maliny suszone)


    PŁATKI OWSIANE

    Wersja I

    Płatki owsiane – 3-4 łyżki zalewamy szklanką gorącego mleka i odstawiamy na pół godziny, by napęczniały. Następnie nakładamy taką papkę na skórę i kolistymi ruchami masujemy, aby usunąć martwy naskórek. Możemy w zależności od potrzeb skóry dodać 2-3 łyżeczki alg lub rozgniecionych malin (w zimie można zastosować maliny suszone). Zmyć letnią wodą.
    Uwaga! Jeśli chcemy zrobić peeling na całe ciało zwiększamy ilość peelingu na przykład pięciokrotnie.

    Wersja II

    Należy zemleć pół szklanki płatków, ale tak, aby zostało nieco grudek. Następnie dolewamy do płatków przegotowaną wodę algową i dodajemy 4

    łyżeczki alg. Nakładamy peeling na twarz i masujemy. Następnie zmywamy ciepłą wodą.

    Wersja III

    Należy zemleć ½ szklanki płatków owsianych i dodać do nich 3 łyżki podgrzanego, najlepiej w kąpieli wodnej (wkładamy naczynko z miodem do naczynia z gorącą wodą), naturalnego miodu. Nakładamy na skórę i masujemy. Jeśli chcemy zrobić sobie peeling całego ciała zwiększamy proporcjonalnie ilość składników.


    KAWA, A WŁAŚCIWIE FUSY Z KAWY

    BAZA
    Do twarzy wystarczy 3 łyżki fusów kawowych, do całego ciała przydałaby się ich szklanka.
    Fusy mieszamy z niewielką ilością:
    - oliwy z oliwek
    balsamu do ciała
    śmietanki kosmetycznej
    gęstej śmietany spożywczej
    jogurtu

    Powstaje nam papka, która jest gotowym,bardzo skutecznym peelingiem do twarzy i całego ciała.
    Możemy ten peeling wzbogacić o dodatkowe substancje:
    łyżkę cynamonu lub
    łyżkę imbiru lub
    2 łyżki soli morskiej lub
    2 łyżki drobno zmielonych orzechów lub
    pół szklanki rozgniecionych, świeżych malin lub 2 łyżki suszu malinowego
    pól szklanki otrębów (nadaje się każdy rodzaj)

    PEELING KAWOWY ANTYCELLULITOWY

    ½ szklankę fusów wymieszać z:
    3 łyżeczkami cynamonu
    2 łyżeczkami imbiru
    3 łyżeczkami płatków owsianych lub jęczmiennych
    3 łyżki alg morskich – jeśli nie mamy hodowli alg, to można kupić w zielarniach suszone

    Wszystkie składniki mieszamy z wodą i papkę nakładamy na miejsca zaatakowane cellulitem i mocno masujemy – zabieg przeprowadzamy dwa razy w tygodniu.

    NATURALNE PEELINGI ENZYMATYCZNE

    Niektóre owoce mają naturalne enzymy, które działają bardzo skutecznie jako naturalne peelingi naszego ciała.
    I tak:
    W papai jest enzym papaina, w mango -PE, w ananasie – bromelaina i ficyna w figach.

    POMIDOR
    I tu się mylisz! Maseczka z soku ze świeżego pomidora jest rewelacyjna, tego nie potrafi chemicznie wytworzony kosmetyk. Maseczka ta przede wszystkim usuwa obumarłe komórki naszego naskórka. Oczyszcza skórę oraz w widoczny sposób ją rozjaśnia i nawilża. Jednocześnie zaskoczy Ciebie jak ściągnie ona pory.. Ale nie myśl, że to wszystko. Otóż, pobudza ona twoją skórę, do produkcji kolagenu i elastyny.

    JAK TO ZROBIĆ?

    Wystarczy wycisnąć sok z bardzo dojrzałego pomidora i pokrywamy nim całą twarz na pół godziny. Można też zmiksować miąższ i w ten sposób zrobić maseczkę. Potem zmywamy maseczkę letnią wodą.

    II wersja
    2 pomidory
    2 łyżki otrąb migdałowych lub pszennych

    Sposób przygotowania
    Pomidory umyć, pokroić na ćwiartki, zmiksować na jednolitą papkę, dodać otręby.




    Delikatnie okrężnymi ruchami masować skórę twarzy i szyi, na koniec spłukać letnią wodą.
    Maseczka daje skórze świeży wygląd, głęboko oczyszcza tłustą cerę. Można jej również używać , by pozbyć się przy szorstkiej skóry na łokciach.


    AVOCADO

    W moździerzu utłucz drobno pestkę z avocado. I wymieszaj z niewielką ilością śmietany lub jogurtu lub zmiksowanego miąższu avocado. Nakładamy peeling na skórę i lekko masujemy. Następnie spłukujemy letnią wodą.

    PAPAJA

    Rozdrobnij widelcem owoc,tak by powstała papka,nałóż gąbką kąpielową na ciało,na 10 min,spłucz. Dodaje on sprężystości,głównie ramionom.

    Cienkie plasterki papai nakładamy na twarz - ważne tylko na 2 minut bo papaja na prawdę ma silne działanie i rozpuszcza naskórek . Ale skórka jest po tym bardzo fajna, miękka, dobrze nawilżona.

    ANANAS

    Peeling z tego owocu ma dosyć silne działanie. Można używać świeżego soku lub zmiksowanego miąższu, który należy zmieszać z naturalnym jogurtem.

    Należy delikatnie masować peeling – nie wolno go trzymać zbyt długo na skórze.


    Wersja II

    Kupujemy bromelainę w proszku
    Odważamy 0,2 g enzymu
    5g płatków owsianych
    4,8 g mleka w proszku (nie instant!)
    Całość ucieramy dokładnie w moździerzu. Proszek przechowujemy w lodówce, chroniony przed światłem. Peeling robimy biorąc niecałe 2 g mieszanki i możemy ją połączyć z hydrolatem z rumianku (wodą pozostała z destylacji olejku rumiankowego).

    Peeling nakładamy natychmiast, po około 10 minutach spłukujemy ciepłą wodą.

    MOCNE ZŁUSZCZANIE

    Mocniejszy peeling (a w efekcie mocniejsze złuszczanie) uzyskasz używając naturalnych kwasów owocowych oraz... z kwasem salicylowym ( z aspiryną).


    PEELING Z ...ASPIRYNĄ


    Bierzemy zwykłą aspirynę lub polopirynę - 3-4 tabletki (nie może być to musująca postać), bardzo drobno ją rozkruszamy i mieszamy z 2-3 łyżkami jogurtu naturalnego bez cukru.

    Otrzymaną w ten sposób papkę nakładamy na twarz na około 15 minut. Następnie zmywamy letnią wodą. Buzia jest rozjaśniona i gładka. Możemy zwiększając ilość składników zrobić sobie peeling na całe ciało.

    ZMIĘKCZANIE SKÓRY

    1/2 filiżanki płatków owsianych (nie gotowanych)
    1 łyżeczka miodu
    1 łyżeczka octu jabłkowego

    Zmieszać płatki, miód i ocet jabłkowy. Nałożyć otrzymaną papkę na nawilżoną wodą twarz, szyję i dekolt i lekko wmasować w skórę – odczekać aż zaschnie i wówczas zmyć ciepłą wodą.

    SIEMIĘ LNIANE

    Zmielone nasiona lnu – 2 łyżki, połączyć z łyżką płatków owsianych i dodać do tego odrobinę śmietanki kosmetycznej. Okrężnymi ruchami masować miksturę. Pozostawić ją na skórze około 10 minut, następnie zmyć letnią wodą.

    Maseczka bardzo dobrze działa na skórę ze względu na kwasy Omega -3 zawarte w siemieniu.

    FUSY I OLIWKA KOKOSOWA

    Do tego peelingu dobry jest olej kokosowy. Jeśli nie dysponujesz olejem kokosowym tłoczonym na zimno możesz przygotować jej namiastkę(ale dobrze działającą na skórę) w ten sposób, że zalewamy w ciemnym szklanym pojemniku 5 łyżek wiórków kokosowych oliwką z oliwek tłoczoną na zimno, zakręcamy i wstawiamy na 2 tygodnie w chłodne i ciemne miejsce. Pojemnikiem od czasu do czasu potrząsamy.

    Następnie do tej mieszanki wrzucamy 4-5 łyżek fusów z kawy. Następnie tę mieszankę dodajemy 4-5 łyżek naturalnej śmietany i mocno mieszamy. Otrzymana mieszanka powinna wystarczyć na peeling całego ciała.

    Masujemy okrężnymi ruchami zaczynając od stóp w górę ku sercu. Na twarzy robimy delikatny masaż. Następnie preparat spłukujemy ciepłą wodą.

    BANANY, OWIES...

    Naturalny peeling składający się z głęboko odżywczych, energetycznych i oczyszczających składników: owsa, nasion moreli oraz bananów.
    2 łyżki nasion owsa, nasiona moreli i banan miksujemy ze sobą i dokładamy do tego 2 łyżki naturalnego jogurtu (bez cukru). Papkę nakładamy masując skórę kolistymi ruchami. Trzymamy na skórze około 10 minut a później zmywamy letnią wodą.
    Moda.pl - odzież, obuwie, biżuteria, bielizna, zegarki, kosmetyki
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  2. #2
    Wzorki Club Avatar julcia88
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Toruń
    Postów
    4 473

    Domyślnie STOPY IDEALNE - jak tego dokonać?

    Każdego dnia wykonują bardzo ciężką pracę – „noszą” nasze ciało, prowadzą nas krok za krokiem…
    W upał, mróz lub wilgoć muszą „pracować”. Dlatego należy odpowiednio o nie dbać przestrzegając podstawowych zasad pielęgnacji stóp...



    1. Codziennie oglądaj stopy, aby zauważyć drobne otarcia, zaczerwienienie, pęknięcia, skaleczenia i w porę je leczyć.

    2. Codziennie wieczorem myj stopy w ciepłej wodzie (ale nie gorącej, bo taka nadmiernie wysusza skórę), następnie dokładnie je osusz, zwłaszcza przestrzenie między palcami.

    3. Po osuszeniu dokladnie wmasuj balsam lub zasypkę lub spryskaj antyperspirantem w zależności od potrzeb skóry lub ewentualnych schorzeń. Nie pozostawiac ich (dokladnie wmasować) w przestrzeniach między palcami.

    4. Podczas wmasowywania preparatów „omiataj” stopy dłońmi od pięty wzdłuż podeszwy do palców i od palców wzdłuż grzbietu stopy do kostki, w dole okołokostkowym lekko uciśnij i przemasuj calymi dłońmi w kierunku kolana (masaż zawsze w kierunku „do serca”).


    5. Raz w tygodniu zrób peeling oraz kąpiel stóp w letniej wodzie z dodatkiem soli morskiej lub olejków eterycznych, aby zmiękczyć skórę i usunąć zrogowacenia.

    6. Nie wycinaj samodzielnie odcisków i modzeli ostrymi narzędziami, skorzystaj z usług wykwalifikowanych pedikurzystek i podologa.

    7. Paznokcie przycinaj na prosto.

    8. Utrzymuj stopy w cieple, na zimnych podlogach poziomem noś skórzane obuwie, w domu noś kapcie zakrywające palce i pięte, najlepiej z owczej welny (zimą). W upaly noś lekkie kapciuszki, pozwalające stopom oddychac i uniemożliwiające nadmierne pocenie się stóp.

    9. Noś bawełniane skarpety (lub wełniane), kontrolując unick ściagacza powyżej kostki i na łydce. Jeśli odciska obręcz – zmień skarpety, taki ucisk utrudnia prawidłowe krążenie w nogach, co może przyczyniać się do powstawania żylaków, a na stopach do powstawania tzw. „pajaczków”, czyli pęknięć drobnych naczynek włosowatych.

    10. Podczas wielogodzinnej pracy siedzącej wykonuj pod stolem zbawienne dla nóg ćwiczenia usprawniające krążenie: obroty stóp wokół kostki, poruszanie palcami, rozszerzanie palców. Nie zakladaj nogi na nogę!







    źródło: Vernis.pl - Twoje paznokcie - zdobienie i stylizacja paznokci, tipsy! - Home

  3. #3
    No to..wpadłam Avatar WIOLA1
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    ???????
    Postów
    188

    Domyślnie Kosmetyki do pedicur

    Dziewczyny mam dylemat ,bo przenosze sie z salonem i teraz bede robic stopy i jakie kosmetyki kupic?

  4. #4
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Kosmetyki do pedicur

    -preparat zmiękczający do wody

    -peeling

    -krem na zakończenie zabiegu

    to z podstaw. warto mieć dużo różnych opcji do wyboru, czyli różne sole i perełki do wody, peeling zwykły i enzymatyczny, rozmaite kremy- zmiękczające, nawilżające itp itd. możesz tez robić pedi z maską

  5. #5
    Nałogowiec Avatar Pati88
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Puławy
    Postów
    695

    Domyślnie Odp: Kosmetyki do pedicur

    preparat do usuwania skórek jeszcze się przyda

  6. #6
    SuperVIP Avatar ivonna70
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    2 749

    Domyślnie Odp: Kosmetyki do pedicur

    Krem na pękające pięty
    płyn zmiękczający na wrastające paznokcie
    Niestety nasze społeczeństwo nie dba o stopy zimą i teraz jest straszne spustoszenie, dlatego właśnie proponuję te produkty.

  7. #7
    Wzorki Club Avatar kobietazpazurem
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    TORUŃ
    Postów
    4 711

    Domyślnie Odp: Kosmetyki do pedicur

    na wiosne za to wszyscy się obudzą ...

  8. #8
    Nałogowiec Avatar Anika
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Europa
    Postów
    646

    Domyślnie Twarda skóra na nogach.

    Dziewczyny robiłam 2 dni temu pedixa klientce, która miałą strasznie grubą i suchą skórę na nogach Noż tak się umordowałam, że czysta poezja Ale jakoś dałam rade.
    Moje pytanko brzmi: jak sobie radzić w takich przypadkach bez frezarki Szczegółnie chodzi mi o okolice skórek no bo chyba wyjścia nie ma i trzeba cążkami jechać Co myślicie na ten temat
    The world is mine

  9. #9
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Twarda skóra na nogach.

    Cytat Napisał Anika Zobacz post
    Dziewczyny robiłam 2 dni temu pedixa klientce, która miałą strasznie grubą i suchą skórę na nogach Noż tak się umordowałam, że czysta poezja Ale jakoś dałam rade.
    Moje pytanko brzmi: jak sobie radzić w takich przypadkach bez frezarki Szczegółnie chodzi mi o okolice skórek no bo chyba wyjścia nie ma i trzeba cążkami jechać Co myślicie na ten temat
    chyba chodzi o omege? no jak mus to mus jak już nie ma innej rady. najważniejsze to dobrze wymoczyć stopy, żeby skóra rozmiękła. A skórki te "paznokciowe" to cążkami

  10. #10
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Zadbaj o stopy

    skore najlepiej rozmiekczyc preparatem z mocznikiem 20-30%
    moczyc dlugo nie wolno bo jak jest zmacerowana skora za duzo zetniesz

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  11. #11
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Postów
    1

    Domyślnie Odp: Zadbaj o stopy

    Witam. Jestem nowa i bardzo się cieszę, ze trafiłam na to forum.
    Mam małego hopla na punkcie stóp. Mój TŻ ma mnie już dosyć bo co wieczór podstawiam mu stópki do masowania kremem ;-). Ostatnio wybrałam się z czystej ciekawości na pedicure. Jestem bardzo zadowolona z zabiegu. Nie było tragedii, więc dziewczyna się nie zmęczyła pracą a moje stopy były zrelaksowane. Paznokcie mają ładny kształt. Podpatrzyłam sobie jaki ma sprzęt itd.
    No i mam do Was prośbę o pomoc. Co kupić do domowego pedicure?
    Tarka...napewno drewniana tylko czy Peggy czy PediSPA?
    Jaki polecacie peeling? Jaki preparat do kąpieli stóp i jaki krem/maść/maska na stopy suche?
    Będę wdzięczna za podpowiedzi.

  12. #12
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: Zadbaj o stopy

    Musisz cały temat przeczytać, bo często polecane były produkty i o tym właśnie tu rozmawiamy.
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  13. #13
    Molestantka klawiatury Avatar DiamondShine
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rzeszów
    Postów
    1 837

    Domyślnie Odp: pedicure frezarka krok po kroku

    wiosna idzie trzeba stopami się zająć ... musze coś zrobić z swoimi strasznie twarde mam i szorstkie. Przyznam się, że zaniedbałam w zimie bo w skarpetkach cały czas więc nie kremowałam ich ani nic. Myślicie, że tarką zetre ten szorski naskórek dać jakiś krem zmiękczający? mam z avonu potem parafine na stopy i to wystarczy czy coś proponujecie jeszcze? bo mam ochote żeby żelowe pazurki sobie zrobić u stóp

  14. #14
    Totalna maniaczka Avatar sztynka
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    1 319

    Domyślnie Odp: pedicure frezarka krok po kroku

    Diamond zależy czy masz tylko szorstką, czy i zgrubiałą skórę.
    Może mnie dziewczyny ubiją teraz , ale ja bez omegi nie ruszam. Mam taką zrogowaciałą skórę, że samą tarką musiałabym co drugi dzień ścierać. Natomiast jeśli u Ciebie nie jest tak strasznie, to może wymocz stópki 5 minut w mydełku i zabierz się za skórki, zetrzyj tarką naskórek, potem peeling i możesz nałożyć maskę na stopy i na to woreczki foliowe i bawełniane skarpety. Poleż z tym z godzinkę, zdejmij i nadmiar wetrzyj.
    Ja polecam z tych drogeryjnych jeśli lubisz z Bielendy maskę parafinową na noc, do rąk i stóp, jest na prawdę świetna, koszt ok 9 zł, wystarczy ci na kilkanaście aplikacji.
    Jestem SZTYNKA (zdrobnienie od imienia Justynka)
    nie SZATYNKA bo ja jestem blondynka
    Moje hobby i pasja http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/

  15. #15
    No to..wpadłam Avatar gosia666
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Świebodzin
    Postów
    179

    Domyślnie Odp: Zadbaj o stopy

    Ja rowniez szczerze polecam te kosmetyki z bielendy do stop szczegolnie maske parafinowa

  16. #16
    Nałogowiec Avatar Evelina.J
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Wojewodztwo kuj-pom
    Postów
    561

    Domyślnie Ratujcie!!!

    Dziewczyny mam od kilku lat ogromny problem! Kupiłam sobie od 5 lat temu zaje sandały gladiatorki i pojechalismy na calodniową wycieczka gdzie caly dzien na nogach spędzony...

    Zrobił mi sie jakby odcisk u stóp przy okolicy kostek. Na obu stopach. Odcisk dlugo schodzil az do zaplanowanej imprezy i ze byl jeszcze bardzo widoczny ja niemądra potraktowałam je oba tarką do stóp i teraz do dziś mam za to nauczkę: plamę, zrogowaciałą plame! Jak sie tego pozbyc. Prosze pomozcie bo w czerwcu na wesele idziemy Jak sie tego pozbyc calkowicie. Nie zniejszyc widocznosc czyli maseczki itp. Jak sie tego pozbyc zupelnie. Moze jakies kwasy czy cos

  17. #17
    VIP Avatar nanami7
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Poznań
    Postów
    5 170

    Domyślnie Odp: Ratujcie!!!

    Evelinko a daj fotki, pewnie będzie łatwiej zidentyfikować co to jest
    Jest między nami gra,
    którą gra się w parach...



    www.paznokcie-poznan.blogspot.com

  18. #18
    Nałogowiec Avatar Evelina.J
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Wojewodztwo kuj-pom
    Postów
    561

    Domyślnie Odp: Ratujcie!!!

    Na dniach zrobie focie. Moze mi pomozecie

  19. #19
    Szkoleniowiec
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    22

    Domyślnie Odp: Zadbaj o stopy

    www.beauty-me.pl - Astonishing Warszawa

  20. #20
    Naczelny Grafik Forumowy Avatar rudzia1985
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    5 853

    Domyślnie Odp: Zadbaj o stopy

    No niezle !

    Ja mam problem z rogowaciala skora na pietach, normalnie horror. Uzywalam juz wszystkiego od tarek, przez kremy, balsamy i peelengi do stop na piety. Nawet ze swojej firmy wzielam z naturalnych skladnikow ale guzik...Pomoze cos na jeden dzien a na drugi po pracy lub po calym dniu w domu mam to samo
    Eh, znowu cale lato w "pelnych" letnich butach lub adidasach...
    Agnieszka

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •